לפגישת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות,
אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר

  אבהות

  על פי הדין העברי, אב חייב לממן את כל צרכי ילדיו עד הגיעם לגיל שש באופן בלעדי.

  תביעת אבהות נועדה להוכיח מעל לכל ספק מיהו אבי הילד, ולעיתים אין מנוס ויש לקיים בדיקה גנטית לקביעת אבהות מטעמים משפטיים שונים.

  אם בחרתם לקיים בדיקת אבהות בתהליך של גירושין או על מנת להוכיח את אבהותו (או את אי-אבהותו) של גבר על ילד מסוים, אתם מוזמנים לקרוא עוד על בדיקת אבהות בישראל, וגם מדוע חשוב להיוועץ בעורך דין גירושין איכותי בתהליך.

  משרד עורכי דין שלו & וינגסט, מספק שירותי עורך דין לענייני משפחה, פגישת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, מענה מיידי בכל שאלה ועניין.

  נשמח לעמוד לשירותכם, אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר עוד היום בטלפון 054-4226117, או מלאו את טופס צור קשר באתר ונחזור אליכם בהקדם.

  מהי בדיקה להוכחת אבהות?

  בישראל, ניתן לבצע בדיקת DNA להוכחת אבהות אך ורק על פי צו בית משפט הניתן במהלך תביעת אבהות. במהלך הבדיקה נבחן מבנה ה DNA של הילד ומושווה לדגימת DNA של האב הפוטנציאלי.

  לשם דגימת ה-DNA, משתמשים בדגימת רוק, דם, שיער, וכדומה. תוצאה חיובית בבדיקה תתקבל אך ורק אם נמצא 50% מתאם בין המטען הגנטי של הילד לזה של האב הפוטנציאלי. הדיוק בתוצאות עשוי להגיע עד 99.998% הן בקביעה שמדובר אכן באבי הילד והן בשלילת האפשרות שמדובר באבי הילד.

  מהי תביעת אבהות?

  תביעת אבהות הינה תביעה המאפשרת לקבוע אם גבר מסוים הוא אביו של הילד בו מדובר. כך יתאפשר, ואף יידרש, האב לקחת חלק בחיי הילד, לפחות מבחינה ממונית אם לא גם מכל בחינה אחרת.

  לאחר שהוכח בתביעת האבהות כי הנבדק הוא אכן אבי הילד, הוא יחויב בתשלום מזונות עבור הילד ויורשה לקיים איתו קשר או באופן טבעי (למשל, אם אבי הילד ממילא חי עם הילד) או בדרך של הסדרי ראייה ואפילו תביעת משמורת.

  הנה כמה דוגמאות למצבים, שבהם נחוצה תביעת אבהות:

  כאשר ילד נולד להורים לא נשואים ואבי הילד לא נרשם כאביו לאחר הלידה, יורה בית המשפט על קיום בדיקת אבהות טרם יאפשר לאב להירשם ככזה.

  במיוחד אם נפרדו דרכיהם של הורי הילד אך האם מעוניינת בהמשך תמיכה שלו בגידול הילד, תוכל האם לתבוע בדיקת אבהות מטעם הילד וכך בעצם לחייב את האב לקיים בדיקת אבהות ולשאת בתוצאותיה.

  גם כאשר אבי הילד אינו רשום כאביו אך הוא מבקש להירשם ככזה (למשל, כאשר האם מנסה למדר את האב מחיי הילד), יוכל האב להגיש תביעה לבדיקת אבהות ולקבל את זכויותיו כאבי הילד בכפוף לתוצאה חיובית בבדיקה.

  ישנם מקרים נוספים בהם בדיקת אבהות עשויה להידרש, למשל בבני זוג מעורבים כאשר רק אחד מהם הוא יהודי והם אינם נשואים, תידרש בדיקת אבהות טרם קביעת זהות האב; במקרים של הריון כתוצאה מפונדקאות בחו"ל יתבקשו שני בני הזוג לקיים בדיקת DNA.

  במקרים של גניבת זרע, ניתן להשתמש בבדיקת אבהות על מנת לשלול את אבהותו של אדם אשר נדרש על ידי אישה לקבל אחריות על גידול ילד שהוא מאמין שאינו שלו.

  מדוע עורך דין לענייני משפחה הוא הכרחי במקרים של תביעת אבהות?

  עורך דין לענייני משפחה מספק ליווי שערכו לא יסולא בפז בכל הקשור בתביעות אבהות ובדיקות אבהות. בין אם העניין מתנהל בניחותא ובין אם מדובר בקונפליקט שיש לפתור בין כתלי בית המשפט, ההיוועצות בעורך דין מושכל, מנוסה וסבלני, תסייע לכם להבין מה צפוי להתרחש, לקבוע סדרי עדיפויות ומטרות ואף להשיג אותם.

  משרד עורכי דין וינגסט-שליו ושות' ערוך להעמיד לרשותכם עורכי דין משפחה ועורכי דין גירושין תל אביב מן הטובים בתחומם בארץ. אתם מלהתקשר כבר עכשיו לקבלת ייעוץ מקצועי ראשוני.

  משרד עורכי דין שלו & וינגסט, מספק שירותי עורך דין לענייני משפחה, פגישת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, מענה מיידי בכל שאלה ועניין.

  נשמח לעמוד לשירותכם, אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר עוד היום בטלפון 054-4226117, או מלאו את טופס צור קשר באתר ונחזור אליכם בהקדם.

  פרסום לעורכי דין פרסום לעורכי דין
  דילוג לתוכן