לפגישת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות,
אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר

  אפוטרופוס

  אפוטרופוס הינו אדם אשר מוסמך על פי חוק לנהל את ענייניו של מי שאינו מסוגל לנהל את ענייניו בעצמו (אדם זה מכונה חוסה). כיצד נקבע אפוטרופוס, באילו מקרים חשוב למנות אפוטרופוס ומדוע חשוב לערב עורך דין לענייני משפחה וגירושין בהליכים? על כך, במאמר שלפניכם.

  משרד עורכי דין שלו & וינגסט, מספק שירות ייעוץ וליווי לקבלת אופוטרופוס, פגישת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, מענה מיידי בכל שאלה ועניין.

  נשמח לעמוד לשירותכם, אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר עוד היום בטלפון 054-4226117, או מלאו את טופס צור קשר באתר ונחזור אליכם בהקדם.

  מי נזקק למינוי אפוטרופוס?

  כאשר ילד נולד ועד הגיעו לגיל 18, הוריו הביולוגיים משמשים לו באופן טבעי אפוטרופוסים, והם מורשים לנהל את ענייניו.

  כאשר ילד נותר ללא הורים (מכיוון שהם נפטרו או שהם פסולי דין), או כאשר אדם קשיש או חולה נדרש לעזרה בניהול עניינים וקבלת החלטות, חשוב למנות עבורו אפוטרופוס באמצעות הליך משפטי המתנהל בבית משפט לענייני משפחה.

  סוגים שונים של אפוטרופסות

  אפוטרופוס טבעי הוא הורה לילד עד גיל 18. אפוטרופוס לפי מינוי הינו אפוטרופוס שאינו טבעי, אשר מונה על ידי בית המשפט לנהל את ענייניו של החוסה.

  אפוטרופוס לגוף, הינו אפוטרופוס הממונה על מנת לסייע בקבלת החלטות כאשר מדובר באדם חולה אשר אינו מסוגל להביע דעה צלולה ומכוונת באשר להליכים הרפואיים אשר יש לשקול עבורו.

  אפוטרופוס לרכוש הינו אפוטרופוס המוסמך לנהל את הנכסים והרכוש של הנזקק לאפוטרופסות.
  אפוטרופוס לדין הינו אפוטרופוס של אדם שאינו קטין או פסול דין, ועליו לדאוג לענייניו של הנזקק לאפוטרופסות באופן זמני או קבוע.

  האפוטרופוס עשוי להיות אדם פרטי (קרוב משפחה, מכר קרוב או כל אדם אחר), תאגיד (עמותה, מוסד או קרן, כמו למשל "הקרן לטיפול בחסויים") או האפוטרופוס הכללי (בעל תפקיד במשרד המשפטים שניתן למנותו כאפוטרופוס עבור נזקק מסויים).

  כיצד מגישים בקשה למינוי אפוטרופסות

  בדרך כלל, הגשת הבקשה מבוצעת על ידי מי מטעמו של הנזקק לאפוטרופסות או על ידי האפוטרופוס המיועד, או על ידי היועץ המשפטי לממשלה.

  על הבקשה לכלול טופס בקשה מפורט ומנומק, תצהיר שאושר על ידי מזכירות בית המשפט ועליו בולי הכנסה בשווי 48 ש"ח, חוות דעת רפואית המצביעה על אי כשירות כאשר מדובר במבקש שאינו קטין, כתב הסכמה מבני המשפחה מדרגה ראשונה שאינם מיועדים לאפוטרופסות על המבקש, ואגרה על סך 547 ש"ח.

  למה להיעזר בעורך דין משפחה מנוסה?

  הליך האפוטרופסות מאפשר לקטין או לחסר ישע קבלת סיוע חשוב מאת אפוטרופוס שימונה לניהול ענייניו. על מנת לדאוג שהליך זה ייעשה באופן בו טובת החוסה לנגד עינינו בכל שלב משלבי התהליך, חשוב להיעזר בעורך דין משפחה מנוסה.

  עורך דין משפחה שיש לו ידע וניסיון בתחומי האפוטרופסות יוכל ללוות את הקטין או הנזקק בהליך מינוי אדם שידאג לצרכיו בתום לב ובאופן כנה ואמין.

  משרד עורכי דין וינגסט-שליו ושות' מספק ליווי משפטי בתחום אפוטרופסות בארץ מזה שנים רבות, במסגרת הניסיון הרב שצברנו טיפלנו בתיקי אפוטרופסות מורכבים שונים.

  נשמח להעמיד לרשותכם עורך דין מומחה לענייני משפחה, שילווה את המיועד לקבל חסות של אפוטרופוס עד למינוי אפוטרופוס מוצלח עבורו אשר ידאג באופן ראוי לאינטרסים של החוסה, בין אם מדובר בקטין או באדם בוגר הזקוק לאפוטרופוס.

  משרד עורכי דין שלו & וינגסט, מספק שירות ייעוץ וליווי לקבלת אופוטרופוס, פגישת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, מענה מיידי בכל שאלה ועניין.

  נשמח לעמוד לשירותכם, אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר עוד היום בטלפון 054-4226117, או מלאו את טופס צור קשר באתר ונחזור אליכם בהקדם.

  פרסום לעורכי דין פרסום לעורכי דין
  דילוג לתוכן