לפגישת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות,
אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר

  ביטול צוואה

  צוואה הינה מסמך שניתן לערוך על פי חוק הירושה תשכ"ה (1965), ובו נקבע כיצד יחולק עזבונו של עורך הצוואה לאחר שילך לעולמו.

  ניתן לערוך צוואה במספר דרכים שונות, אולם בחלק מן המקרים ניתן לבטל צוואה לאור פגמים בהליך הכתיבה, בניסוח, או במצבו הנפשי של המצווה.

  משרד עורכי דין שלו & וינגסט, מספק שירותי עריכת צוואות, ביטול צוואות, התנגדות לצוואה ועוד, פגישת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, מענה מיידי בכל שאלה ועניין.

  נשמח לעמוד לשירותכם, אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר עוד היום בטלפון 054-4226117, או מלאו את טופס צור קשר באתר ונחזור אליכם בהקדם.

  בהליך של ביטול צוואה חשוב להיוועץ בעורך דין לענייני משפחה שידע ללוות, לייעץ ולנהל את התהליך מול הערכאות המשפטיות באופן שיבטיח השגת הביטול כאשר ישנה הצדקה אמיתית לכך. מתי ניתן לבטל צוואה וכיצד עושים זאת? על כך, במאמר שלפניכם.

  ביטול צוואה – מתי?

  ביטול צוואה שלא על ידי המצווה אפשרית במקרים שבהם ניתן להטיל דופי באופן כתיבת, עריכת, ושמירת הצוואה.

  בין השאר, ניתן לבחון משתנים הקשורים במוריש עצמו (כשירותו, היעדר השפעה לא הוגנת מצד מוטבים או אחרים, וכדומה); בצוואה (צוואה שלא נכתבה על פי חוק הירושה, שאינה מכילה מקטעים הכרחיים או שהכתוב בה אינו בר ביצוע); ובאופן הכתיבה (צוואה שנכתבה בכפייה, תחת איום, וכדומה).

  במקרים של צוואה הדדית (צוואה שנכתבה על ידי שני בני זוג במשותף), ניתן להשיג ביטול צוואה רק בהודעה בכתב לבן הזוג השני, או אם זה כבר נפטר (או הפך פסול דין), על ידי השבת כל עזבונו של הנפטר (או שווה ערך לו) והסתלקות מן העיזבון (ויתור על חלקנו בירושה).

  התנגדות לקיום צוואה

  במקרים של צוואה שנפלו בה פגמים, צוואה שאינה הצוואה המעודכנת האחרונה שנכתבה על ידי המנוח, או צוואה שאינה משקפת את רצונו של המנוח, ניתן להגיש התנגדות לקיום צוואה בעזרת עורך דין התנגדות לצוואה, כאשר נטל ההוכחה על מגיש ההתנגדות.

  את ההתנגדות יש להגיש לא יאוחר מ – 14 ימים לאחר פרסום הצוואה (אלא במקרים מיוחדים) ובצורה מנומקת. למותר לציין, עורך דין צוואות איכותי יסייע בהגשת ההתנגדות כמו גם בייצוג הולם במהלך הדיון בתיק על מנת להביא באופן מתאים וברור את הטענות, לתמוך בהן באמצעות נימוקים והוכחות, ולהגדיל את הסיכוי לקבלת התוצאה הרצויה בהליך.

  עורכי דין צוואות וירושות

  הליך ביטול צוואה, או התנגדות לקיום צוואה, הינו הליך מורכב שיש בו התייחסות להיבטים אנושיים של המצווה להליך כתיבת צוואתו, כמו גם היבטים משפטיים של הדיוק בניסוחים ובהליך הכתיבה של הצוואה.

  ההסתייעות בעורך דין צוואות וירושות בהליך התנגדות לקיום צוואה יגדיל משמעותית את הסיכוי שהמסר שלכם יועבר בצורה ברורה ומנומקת בהליך התביעה ומכאן, את הסיכוי להשפיע על אופן קיום הצוואה לאחר פטירת המצווה.

  משרד עורכי דין וינגסט – שליו ושות' הינו משרד עורכי דין המתמחה בדיני משפחה ובכללם כל הקשור לצוואות וירושות. עם ניסיון של מעל לעשור ומאות תיקי ירושה ועיזבון בהם טיפלנו בעבר, נשמח לסייע גם לכם להתמודד עם חלוקת עיזבון, קיום צוואות או תקיפתן עד כדי ביטולן. התקשרו אלינו כבר עכשיו וקבלו ייעוץ ראשוני!

  משרד עורכי דין שלו & וינגסט, מספק שירותי צוואות וביטול צוואות, פגישת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, מענה מיידי בכל שאלה ועניין.

  נשמח לעמוד לשירותכם, אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר עוד היום בטלפון 054-4226117, או מלאו את טופס צור קשר באתר ונחזור אליכם בהקדם.

  פרסום לעורכי דין פרסום לעורכי דין
  דילוג לתוכן