לפגישת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות,
אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר

  בעל מורד

  על פי הדין העברי, חייב בעל לקיים עם אשתו יחסי אישות באופן רציף וקבוע. על פי הפסיקה, מחויב הבעל לחיי אישות עם אשתו על פי יכולתו הפיזית ומבלי לפגוע בצרכי משלח היד והמקצוע שלו.

  כאשר בעל מסוגל אך אינו רוצה לקיים יחסי אישות עם אשתו, הוא חשוף להגדרתו כבעל מורד על ידי בית הדין הרבני.

  ההכרזה על בעל כעל בעל מורד היא בעלת השלכות הן מבחינת תהליך הגירושין והן מבחינת הזכויות והחובות של הבעל כלפי אשתו לאחר הגירושין.

  מיהו בעל מורד, וכיצד הגדרה זו משפיעה על מהלך הגירושין? וגם, מדוע חשוב לערב עורך דין לענייני משפחה בתהליכי גירושין שבהם בעל מורד? על כך, במאמר שלפניכם.

  משרד עורכי דין שלו & וינגסט, מספק ייעוץ משפטי בנושא בעל מורד, פגישת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, מענה מיידי בכל שאלה ועניין.

  נשמח לעמוד לשירותכם, אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר עוד היום בטלפון 054-4226117, או מלאו את טופס צור קשר באתר ונחזור אליכם בהקדם.

  מיהו, בדיוק, בעל מורד?

  בעל נחשב בעל מורד אם הוא יכול פיזית לקיים יחסי אישות עם אשתו אך הוא מסרב לעשות כן, מטעמים שונים, ביניהם: מתוך כעס או שנאה כלפי אשתו, כאשר הבעל מעוניין באישה אחרת או מאוהב באישה אחרת, כאשר הבעל משתמש בהימנעות מיחסי אישות על מנת להפעיל לחץ על האישה לצרכיו האישיים (למשל, לתת לו גט). גם בעל שעזב את הבית ומתגורר עם אישה אחרת, נחשב על פי הדין העברי בעל מורד.

  מהי המשמעות המשפטית של בעל מורד?

  "בעל מורד" הינה הגדרה משפטית מכוח הדין העברי, לפיכך, על מנת שייקבע כי בעל הוא מורד, על האישה להגיש תביעה כזו לבית הדין הרבני.

  בית הדין הרבני יבחן את נסיבות המקרה ואם יוכרז הבעל כבעל מורד, תהיה האישה זכאית לדרוש ממנו ליתן לה גט ולשחרר אותו מעליה. אם בעל שהוכרז כבעל מורד בכל זאת יסרב לגרש את אשתו, בית הדין הרבני עשוי לבחור בהתערבות ולכפות על הבעל המורד לשחרר את אשתו וליתן לה גט.

  בנוסף, בעל מורד על פי רוב מחויב בבית הדין הרבני בתשלום דמי הכתובה. במידה והבעל המורד מסרב לתת גט לאשתו, יכולה זו להגדיל את חובו לה מדי שבוע עד לקבלת הגט.

  עד כמה חשוב להיוועץ בעורך דין משפחה בתביעת בעל מורד?

  בכל הנוגע להכרזה על בעל כעל בעל מורד, ישנה חשיבות עליונה למעורבות איכותית, מושכלת ומנוסה של עורך דין גירושין הבקיא גם בנושא זה.

  עורך דין גירושין מוצלח יסייע בניסוח התביעה והגשתה, בהתמודדות עם תביעה להכרזה על בעל כבעל מורד, ואם כבר הוכרז הבעל כבעל מורד – להתאמה של תביעת הגירושין, תביעה לתשלום הכתובה ודמי מזונות אישה, וכן זירוז הליכים ואף מתן גט בכפייה ככל שידרש.

  משרד עורכי דין וינגסט – שליו ושות' מספק שירותים משפטיים גם למתמודדים עם הכרזה על בעל כמורד. עורכי דין מנוסים בתחום דיני משפחה וגירושים ילוו אתכם בתהליך בבית הדין הרבני ויסייעו בהגשת התביעות וניהול הדיונים תוך האצת קבלת התוצאה הרצויה. אתם מוזמנים להתקשר עוד היום, לקבל ייעוץ ראשוני ולבחון את האפשרות לקבל מאיתנו סיוע מקצועי וליווי אישי מסור.

  משרד עורכי דין שלו & וינגסט, מספק ייעוץ משפטי בנושא בעל מורד, פגישת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, מענה מיידי בכל שאלה ועניין.

  נשמח לעמוד לשירותכם, אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר עוד היום בטלפון 054-4226117, או מלאו את טופס צור קשר באתר ונחזור אליכם בהקדם.

  פרסום לעורכי דין פרסום לעורכי דין
  דילוג לתוכן