לפגישת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות,
אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר

  הליך גירושין

  גירושין הינם השם המקובל המתייחס להליך המשפטי לסיום נישואים המאפשר לזוגות שנישאו (גם בנישואין אזרחיים, אגב) להיפרד זה מזו וכך גם להפוך עצמם פנויים להינשא לאחר.

  הליך הגירושין מורכב משני חלקים הכרחיים, האחד הוא אישור הסכם הגירושין והשני הוא הפקת תעודת הגירושין.

  לאורך כל אחד משני החלקים הנ"ל חשוב להיעזר בעורך דין לענייני משפחה אשר יוכל ללוות אתכם ולהבטיח כי ההתנהלות מול הצד שכנגד כמו גם מול הערכאות המשפטיות נעשה באופן מיטבי.
  כיצד מנהלים הליך גירושין ומהו תפקידו של עורך דין דיני משפחה בתהליך? על כך – במאמר שלפניכם.

  משרד עורכי דין שלו & וינגסט, מספק שירותי עורך דין גירושין, פגישת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, מענה מיידי בכל שאלה ועניין.

  נשמח לעמוד לשירותכם, אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר עוד היום בטלפון 054-4226117, או מלאו את טופס צור קשר באתר ונחזור אליכם בהקדם.

  הליך גירושין – איך בעצם מתחילים?

  בין אם החלטתם שניכם גם יחד שמערכת היחסים שלכם "פשטה רגל" או בין אם רק אחד מכם החליט "לשבור את הכלים" ולפרק את הזוגיות, השלב הראשון הוא לבחור אם לנהל את תהליך אישור הסכם הגירושין בערכאה המשפטית האזרחית (בית המשפט לענייני משפחה) או במקבילתה הדתית (בית הדין הרבני ככל שמדובר בבני זוג ששניהם יהודיים).

  הבחירה באחת משתי ערכאות אלה היא משמעותית וחשוב לבחור בתבונה. כפל הסמכויות בין הערכאות השיפוטיות באזרחית והדתית בכל הנוגע להליך גירושין בארץ הוא אחת הסיבות שמומלץ להיוועץ מוקדם ככל האפשר עם עורך דין גירושין שיוכל להמליץ לכם על הערכאה הצפויה לשרת אתכם טוב יותר.

  במקביל יש לברר אם הליך הגירושין הוא חד צדדי, כך שהראשון שמגיש תביעת גירושין יקבע באיזו מן הערכאות יתנהל הליך הגירושין, כולו או חלקים ממנו.

  הסכם גירושין – המסמך שיקבע איך ייראו היחסים ביניכם לאחר הפרידה

  אחד השלבים הקריטיים בהליך גירושין הוא כתיבת הסכם הגירושין, מסמך שמסדיר את תנאי הפרידה כמו גם את אופן התנהלות בני הזוג בכל המישורים בהם יהיה עליהם להמשיך ולשתף פעולה. בהסכם הגירושין יכללו איפה נושאים כגון חלוקת הממון והנכסים (ו/או החובות) המשותפים, משמורת ילדים, הסדרי ראייה, מזונות ילדים, ועוד.

  הסכם גירושין טוב נכתב בראייה לטווח ארוך, ועל כך יוכל להעיד כל עורך דין לענייני משפחה שהוא בעל ניסיון בכתיבת הסכמים כאלה.

  רק הסכם טוב, שנוסח תוך התחשבות מרבית בשני הצדדים והוא כולל התייחסות מפורטת, מדוקדקת ואישית לכל עניין שעוד תצטרכו לנהל ביחד, יוכל להפחית קונפליקטים בעתיד ולאפשר לכם להמשיך הלאה בשקט נפשי.

  עורך דין לענייני משפחה יסייע לנהל הליך גירושין באופן מיטבי

  לאחר כתיבת הסכם גירושין שמקובל על שני הצדדים יש לאשרו בבית המשפט או בבית הדין הרבני.

  האישור מספק למסמך תוקף של פסק דין ומאותו הרגע מחויבים שני הצדדים לשמור ולכבד את הסעיפים המופיעים במסמך. אם בני הזוג לא מצליחים להגיע להסכמות ולנסח הסכם גירושין שמקובל על שני הצדדים, הנושאים שנותרו בלתי פתורים יוכרעו בהליכים משפטיים.

  עורך דין לענייני משפחה, שילווה את אחד מבני הזוג או את שניהם (בהליך גירושין המבוסס על גישור) יוכל להגדיל את הסיכויים לקיצור התהליך, ניהול מוצלח שלו ושמירה על האינטרסים שלכם במהלכו.

  משרד עורכי דיו וינגסט – שליו ושות', מציע לכם ליווי משפטי מן האיכותיים בארץ בתחום דיני משפחה בכלל ובניהול הליכי גירושין בפרט. אתם מוזמנים להתקשר כבר עכשיו לשיחת ייעוץ ראשונית.

  משרד עורכי דין שלו & וינגסט, מספק שירותי עורך דין גירושין, פגישת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, מענה מיידי בכל שאלה ועניין.

  נשמח לעמוד לשירותכם, אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר עוד היום בטלפון 054-4226117, או מלאו את טופס צור קשר באתר ונחזור אליכם בהקדם.

  פרסום לעורכי דין פרסום לעורכי דין
  דילוג לתוכן