לפגישת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות,
אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר

  הפחתת מזונות

  בקשה להפחתת מזונות

  כאשר בני זוג מתגרשים, נותרים הילדים בדרך כלל עם האם. דמי מזונות ניתנת על פי חוק לילדים שהם מתחת לגיל – 18 והיא תשלום עבור הוצאות מחייתם. דמי המזונות ניתנים להורה אשר הילדים נמצאים במשמרתו. מקרים נוספים בהם נשקלים תשלום דמי המזונות היא לבגיר מעל גלי- 18 שאיננו יכול לפרנס את עצמו או לבן זוג. על פי החוק במדינת ישראל ולפי המשפט העברי, מחויב האב לשלם דמי מזונות עבור כל אחד מילדיו שטרם מלאו לו – 18. הפחתת מזונות במקרים מסוימים הינה אפשרית כאשר תשלום דמי המזונות יכול להגיע לסך של- 1250 שקלים בכל חודש עבור ילד אחד ובנוסף לכך תשלום עבור מדור-שכירות או משכנתא. אם הנך משלם דמי מזונות, וברצונך להתייעץ לגבי הפחתת מזונות, פנו למשרד עורכי הדין וינסנט ושות' לקבלת פרטים וייעוץ ראשוני.

  מקרים בהם ניתן לקבל הפחתת מזונות

  להתגרש זה עניין אחד שהסתיים לכם, אך תשלום דמי מזונות היא החבילה החדשה אותה אתם עלולים לקבל בדרך כלל האבות , והיא בכדי לדאוג לכל חסרונם ומחייתם של הילדים והם מתחת לגיל- 18. הוצאה כזו כרוכה בתשלום של – 1250 שקלים עבור כל ילד והיא צמודה למדד. זוהי הוצאה שבהחלט קשה לעמוד בה כאשר גובה ההשתכרות הוא ממוצע. על כן יש בהחלט לבקש הפחתת מזונות במקרים הבאים:
  אם בן הזוג אצלו נמצאים הילדים למשמורת,(בדרך כלל מדובר באם המשפחה),מתחתנים בשנית, זוהי בהחלט עילה לבקשה להפחתת מזונות. מצד אחד, אך גם כאשר אב המשפחה נישא בשנית וכעת עליו לפרנס ילדים נוספים, יכול להגיש בקשה להפחתת מזונות
  מקרים בהם גדלה זמן שהותם של הילדים אצל האב , יכולה אף היא להיות עילה טובה לבקשת הפחתת מזונות. זאת מתוך הנחה שעצם הגדלת זמן שהותם של הילדים אצל אב המשפחה מגדילה גם את ההוצאות
  פיטורין או הפחתת דמי השתכרות הינם עילה לבקשת הפחתת מזונות

  הגשת בקשה להפחתת מזונות בליווי משפטי מקצועי

  זקוקים למידע נוסף אודות הפחתת דמי מדור?

  גירושין מביאים עימם תוואי חיים חדשים לזוגות הגרושים כמו גם על הילדים. כעת נטל הפרנסה שאולי עד כה חולק בין בני הזוג בדרך כזו או אחרת, כעת מוטל על צד אחד בדרך כלל אב המשפחה לפרנס את ילדיו שמתחת לגיל- 18 ובמקרים מסוימים אף ילד מעל גיל – 18 שאיננו מסוגל לפרנס את עצמו, וכן את בן הזוג. זוהי הוצאה לא מבוטלת שלא כל אחד יכול לעמוד בה, אכן קיימים נסיבות בהן ניתן לבקש הפחתה בתשלום דמי המזונות. לפרטים נוספים וליווי ויעוץ של עורך דין לגירושין, הנכם מוזמנים לפנות אל משרדם של עורכי הדין וינסנט ושות' העוסקים בדיני משפחה, ישמחו לסייע לכם בכל השלבים.

  פרסום לעורכי דין פרסום לעורכי דין
  דילוג לתוכן