לפגישת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות,
אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר

  ידועים בציבור

  במדינת ישראל, המונח המשפטי: ידועים בציבור, מתייחס לכל אותם בני זוג הבוחרים לנהל אורח חיים משותף מבלי שנישאו באופן רשמי בארץ או בחו"ל, וזאת במידה ובני הזוג המנהלים חיים משותפים הורות משותפת ומשק בית משותף תחת קורת גג אחת.

  בשנים האחרונות, חל שינוי לטובה בכל הקשור למעמדם האזרחי – חברתי של בני זוג הידועים בציבור, וכפועל יוצא מכך, נחקקו לאורך השנים לא מעט חוקים המעמידים לרשות בני הזוג הידועים בציבור, זכוכיות ומעמד משפטי המשתווה לבני זוג נשואים במדינת ישראל.

  חוקים דוגמת חוק הירושה לידועים בציבור וחוק הביטוח הלאומי לידועים בציבור, שיפרו בצורה ניכרת את מעמדם החברתי של בני זוג הידועים בציבור במדינת ישראל של שנת 2014.

  משרד עורכי דין שלו & וינגסט, מספק שירות ייעוץ בנושא "ידועים בציבור", פגישת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, מענה מיידי בכל שאלה ועניין.

  נשמח לעמוד לשירותכם, אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר עוד היום בטלפון 054-4226117, או מלאו את טופס צור קשר באתר ונחזור אליכם בהקדם.

  ידועים בציבור בהיבט המשפטי

  לרשות בני זוג הידועים בציבור עומדים כיום מספר אפשרויות לעריכת הסכמים וחוזים משותפים המקנים להם מעמד שווה זכויות בדומה לאלו המוענקים לבני זוג נשואים. בין יתר ההסכמים העומדים לרשות בני זוג ידועים בציבור תמצאו:

  הסכם נישואי חוזה – הסכם נישואין הנערך באמצעות חוזה. הסכם זה נועד להסדיר סוגיות כגון: ענייני רכוש משותף, זכויות וחובות הדדיות של כל אחד מבני הזוג, חובותיהם ההוריות של בני הזוג (הן לילדיהם המשותפים והן לילדים הנפרדים) ועוד.

  הסכם זה נערך בין בני הזוג והוא חייב להגיע לידי אישורו של בית המשפט לענייני משפחה המעניק להסכם מסוג זה תוקף משפטי.

  הסכם ממון לבני זוג ידועים בציבור- בדומה לכל בן זוג נשוי, גם בן זוג הידוע בציבור מעוניין להגן על כספו, רכושו ונכסיו במקרים של החלטת פירוד בין בני הזוג.

  עריכת הסכם ממון בין בני זוג ידועים בציבור נועדה להסדיר את כל ענייני הרכוש, הכספים והנכסים העומדים לרשות כל אחד ואחת מהם. אופן עריכת ההסכם זהה לאופן עריכת הסכם ממון של בני זוג נשואים או כאלו העומדים להינשא.

  ומה בנוגע לגידול ילדים ולזהות המשפחתית?

  בכל הנוגע לזהות המשפחתית, ראשי כל אחד מבני הזוג הידועים בציבור לפנות אל לשכות רשם האוכלוסין במשרד הפנים, וזאת על מנת לשאת שם משפחה משותף .

  במקביל, ראשים ילדיהם של בני הזוג (המשותפים או הנפרדים) לשאת את שם משפחת האב או האם, ואף את שתי שמות המשפחה גם יחד.

  ברמת זכויות הילד, ילדיהם המשותף של בני זוג הידועים בציבור, זכאי לשיווין זכויות מלא בכל נושא ובכל עניין בדומה לכל ילד אחד המשותף לבני זוג נשואים.

  משרד עורכי דין שלו & וינגסט, מספק שירות ייעוץ בנושא "ידועים בציבור", פגישת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, מענה מיידי בכל שאלה ועניין.

  נשמח לעמוד לשירותכם, אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר עוד היום בטלפון 054-4226117, או מלאו את טופס צור קשר באתר ונחזור אליכם בהקדם.

  פרסום לעורכי דין פרסום לעורכי דין
  דילוג לתוכן