לפגישת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות,
אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר

  מדור ספציפי

  מהי בקשת מדור ספציפי?

  בקשת מדור ספציפי, הנה בקשה אשר האישה, בדרך כלל מגישה במסגרת תביעתה לשלום בית או מזונות אישה, תוך ניהול הליך של גירושין.

  צו בדבר מדור ספציפי, הנו סעד זמני, אשר ניתן במסגרת ניהול הליך של גירושין, בו הבעל מגיש תביעה לפירוק שיתוף וכן חלוקת רכוש והאישה מעוניינת לפנות להליך של שלום בית.

  לכן, צו מדור ספציפי, לרב יינתן בתחילת ההליכים המשפטיים בין בני זוג, ויתבטל במהלך ניהולו של הליך גירושין או עם סיום ההליכים המשפטיים בין הצדדים וכפועל יוצא עם גירושי הצדדים.

  משרד עורכי דין שלו & וינגסט, מספק ייעוץ משפטי בנושא מדור ספציפי, פגישת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, מענה מיידי בכל שאלה ועניין.

  נשמח לעמוד לשירותכם, אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר עוד היום בטלפון 054-4226117, או מלאו את טופס צור קשר באתר ונחזור אליכם בהקדם.

  כמו כן, במצב דברים בו האישה היא זו המגישה תביעת גירושין, ואילו הבעל הגיש תביעת שלום בית, יכול מאוד להיות כי, הבעל יקבל צו בדבר מדור ספציפי, על מנת ליתן ניסיון כנה ואמיתי לשלום הבית בין
  הצדדים.

  שכן, במידה והדירה המשותפת של הצדדים תימכר בטרם הוחלט האם פניהם של הצדדים להליך של גירושין, יכול והניסיון לשלום בית יסוכל מעצם פירוק השיתוף בדירה.

  הרציונל העומד מאחורי בקשת מדור ספציפי, הנו שהבעל הוא זה החייב לדאוג למדורה של אישה וכן חייב בתשלום של מזונות אישה, זאת כמובן בכפוף לכך שהצדדים עדיין נשואים.

  על כן, בקשת צו בדבר מדור ספציפי הנה בקשה אשר תוגש אך ורק לבית הדין הרבני במסגרת תביעתה של האישה לשלום בית או לתשלום של מזונות אישה.

  שכן, בקשת צו בדבר מדור ספציפי במסגרת תביעה לתשלום מזונות אישה, משמעותה הנה כי, על הבעל לזון את אשתו כל עוד הם נשואים ועל כן יוצא אפוא כי עליו גם לדאוג למדורה במסגרת אותה תביעת מזונות, ומשום כך האישה יכולה להגיש במסגרת אותה תביעת מזונות, גם בקשת מדור ספציפי שמשמעותה, מתן האפשרות לאישה להמשיך ולהתגורר בדירה המשותפת, כל עוד הצדדים נשואים.

  מדור ספציפי לאישה

  באשר לבקשת צו בדבר מדור ספציפי, במסגרת תביעה לשלום בית, משמעותה הנה כי, האישה מבקשת מבית הדין הרבני לקבוע כי על הצדדים לחזור ולחיות חיי שלום בית ועל כן היא מבקשת מבית הדין הרבני את הצו בדבר מדור ספציפי, על מנת שניסיונותיה לשלום בית לא יסוכלו.

  במידה ובקשה בדבר מדור ספציפי, במסגרת ניהול הליך של גירושין, מתקבלת, הרי שמתן הצו, הנו בעייתי לצד אשר הגיש תביעת גירושין אשר כורכת אף את פירוק השיתוף בדירת המגורים של הצדדים.

  שכן, צו בדבר מדור ספציפי מסכל את האפשרות של הצד המעוניין באותו הליך גירושין לפרק את השיתוף בין הצדדים, וכפועל יוצא לזרז את אותו הליך גירושין.

  לסיכום יצוין כי, לעתים בקשה בדבר מדור ספציפי הנה בקשה אשר אכן מוגשת בתום לב תוך ניסיון לגרום לצד המעוניין באותו הליך גירושין לחזור ולחיות בשלום בית ולעתים בקשת מדור ספציפי, תוגש כצעד טקטי בלבד תוך ניסיון לגרום לצד המעוניין באותו הליך גירושין, לעשות ויתורים ממוניים שהנם מרחיקי לכת, על מנת שניתן יהיה לסיים את אותו הליך גירושין.

  זכאותה של האישה למדור ספציפי בדירה יוצרת שעבוד על חלקו של הבעל בדירה. ראה להלן;

  בג"צ 5969/94 אקנין נ' אקנין פ"ד נ(1) 370, שם נאמר כמצוטט להלן:

  "אישה שגרה בדירה צנועה ולא גדולה כך שאם תימכר לא יהא בזה דין חלוקה… ובמחצית הסכום שתקבל לא תוכל לקנות דירה ברמת הדירה שהיא גרה בה עד עתה, ואשר בעיניה זו דירה "נוהנאה" ואפילו אם אפשר לקנות דירה כזו, במקום כזה אף על פי כן יכולה לטעון לי נוח לי בדירה זו שהתרגלתי למעלותיה ולחסרונותיה, ובר מין דין, זכותה למדור במקום מסוים הוא לא לקנות חזקה יותר ממה שהיה לה עד היום, היא לוחמת על זכותה "לשב ואל תעשה" לא להוציאה ממקום שהייתה גרה ומחזקת מקום מגוריה, אין היא חייבת לבטוח בבעל אשר לדבריה בגד בה ואשר מטיח בה טענות של בדירה אשר לא הוכחו ונדחו על ידי בית הדין, לגור בדירה שכורה אין לך נוה רע מזה לעומת דירה קנויה, וכך שאין חייה תלויים לה מנגד כמו פת פלטר וכל שכן בדירה שהיא תלויה בחסדי הבעל המשכיר".

  משרד עורכי דין שלו & וינגסט, מספק ייעוץ משפטי בנושא מדור ספציפי, פגישת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, מענה מיידי בכל שאלה ועניין.

  נשמח לעמוד לשירותכם, אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר עוד היום בטלפון 054-4226117, או מלאו את טופס צור קשר באתר ונחזור אליכם בהקדם.

  פרסום לעורכי דין פרסום לעורכי דין
  דילוג לתוכן