לפגישת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות,
אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר

  מזונות ילדים

  בישראל, על פי הדין העברי, חייב אב בתשלום דמי מזונות לילדיו עד הגיעם לגיל 18.

  חובה זו לפרנס את ילדיו חלה על האב ללא קשר למצבו האישי, לגובה הכנסתו או ליכולותיו.

  בכל מקרה, עם הגירושין מאם הילדים, עליו לדאוג לתשלום עבור צרכי ילדיו בגובה שנקבע בהסכם הגירושין, בין אם בהסכמה או על ידי הערכאה השיפוטית בה מתנהל תיק הגירושין (דהיינו, בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני).

  אם אתם עומדים בפני תהליך גירושין ובמסגרתו קביעת גובה דמי מזונות ילדים, מומלץ בחום להיוועץ עם עורך דין מומלץ לגירושין אשר ידע, מקרה לגופו מה גובה המזונות שראוי להסכים עליהם כך שינתן מענה לצרכי הילדים לאורך השנים ללא קונפליקטים או אי הבנות.

  משרד עורכי דין שלו & וינגסט, מספק ייעוץ משפטי בנושא של מזונות ילדים, פגישת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, מענה מיידי בכל שאלה ועניין.

  נשמח לעמוד לשירותכם, אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר עוד היום בטלפון 054-4226117, או מלאו את טופס צור קשר באתר ונחזור אליכם בהקדם.

  ממה מורכבים מזונות הילדים?

  על פי הדין העברי, חייב האב במימון 100% מהצרכים ההכרחיים של ילדיו.

  הצרכים ההכרחיים כוללים ביגוד, מזון, הנעלה, וכדומה.

  בנוסף, ישתתף האב בתשלום הוצאות המדור (ההוצאות על מגורים – משכנתא או שכירות) בגובה 30% עבור ילד אחד, 40% עבור שני ילדים, 50% עבור שלושה ילדים או יותר.

  צרכים מדין צדקה, הינם צרכים שאינם הכרחיים עבור הילד, כמו חוגים, בילויים, ריהוט, וחלק מהוצאות החינוך שאינם הכרחיים – אלו הם "צרכים עודפים" ובהם יתחלקו האב והאם שווה בשווה.

  גובה המזונות עשוי להיפסק עם הגיעם של הילדים לגיל 18 אולם לבית המשפט לענייני משפחה סמכות להורות על המשך תשלום דמי מזונות לאורך תקופת שירות צבאי ו/או לימודים.

  במקרים כאלה בדרך כלל מופחת גובה התשלום לשליש.

  גובה דמי מזונות ילדים

  בחוק נקבע גובה מינימאלי של דמי מזונות, העומד, נכון לסוף שנת 2015, על 1,250 ש"ח לילד אחד.

  הסכום אינו מכפיל את עצמו עבור כל ילד, אלא גדל בפחות מפי שתיים.

  הסכום תמיד צמוד למדד ולפיכך עולה עם השנים בהתאם לעליה ביוקר המחייה.

  גובה תשלום המזונות הסופי ייקבע על ידי הערכאה המשפטית ויהווה פשרה או הסכמה בין האם לאב, בהינתן מצבם הכלכלי של האם והאב, צרכי הילד, הרגלי החיים שלו, ועוד.

  ביטול מזונות

  אישור הסכם הגירושין הוא הליך הנערך בקפידה ולפיכך נוטים בתי המשפט לאשר שינויים בהסכם רק במקרים מיוחדים, כמו במקרים של שינוי נסיבות מהותי או במקרים של "ילד מורד", אשר אינו מוכן לשמור על קשר עם אביו.

  בכל מקרה אחר, אי תשלום המזונות באופן חלקי או מלא נחשב הפרה של צו בית משפט וניתן לאכוף את התשלום באמצעות לשכת ההוצאה לפועל, בהליך מזורז המיועד במיוחד לגביית תשלומי מזונות.

  חשוב להיעזר בעורך דין מזונות ילדים

  אל תסכימו על גובה תשלומי מזונות מבלי להיוועץ בעורך דין דיני משפחה המתמחה בגירושין.

  עורך דין גירושין מושכל, מנוסה ואכפתי ייקח בחשבון לא רק את מצבכם ומצב בן/בת הזוג, אלא גם את השינויים הצפויים בצרכים לאורך השנים בהם ההסכם שלכם אמור לאפשר לכם לגדל באופן נטול קונפליקטים את הילדים המשותפים.

  משרד עורכי דין וינגסט – שליו ושות' יעמיד לרשותכם עורכי דין דיני משפחה מן הטובים בתחומם בארץ, אשר יסייעו לכם בכל שלב בהליך הגירושין כולל בקביעת גובה דמי מזונות הילדים.

  משרד עורכי דין שלו & וינגסט, מספק ייעוץ משפטי בנושא של מזונות ילדים, פגישת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, מענה מיידי בכל שאלה ועניין.

  נשמח לעמוד לשירותכם, אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר עוד היום בטלפון 054-4226117, או מלאו את טופס צור קשר באתר ונחזור אליכם בהקדם.

  עורך דין מזונות ילדים

  הרצון להתגרש זה עניין אחד, אך דאגה לילדים זה עניין נוסף המתלווה אל הגירושין בין אם רוצים או. למרות שלשמחתנו המגמה בשנים האחרונות היא מעורבות רבה יותר מצד שני ההורים ועל כן נוצרו תקדימים לעניין משמורת הילדים, ומכאן גם נובע שינוי בעניין מזונות עבור הילדים. עורך דין מזונות ילדים, הינו כמובן עורך דין לענייני גירושין ומשפחה המתמחה בכל ההליכים המשפטיים בדיני גירושין. אם גם אתם צרכים סיוע בעניין מתן מזונות , הדרך הנכונה היא לפנות אל עורך דין מזונות ילדים, כמובן הוא עורך דין לענייני גירושין שיעניק לכם סיוע וליווי משפטי. לפרטים נוספים ויעוץ ללא התחייבות, צרו קשר עם משרד עורכי הדין וינסנט ושות'.

  עורך דין מזונות ילדים – הילדים לפני הכול

  גם כשמדובר בעניין גירושין צריך לדעת איך לנהוג בצורה רגישה ונכונה כאשר מדובר בילדים רכים בשנים שהוריהם החליטו להיפרד בעל כורחם. ישנם סוגי משמורת שונים אותם כדאי להכיר למי מכם שעומדים בפני מהלך גירושין. מובאות כאן לפניכם:
  משמורת מלאה, היא סוג המשמורת הנפוצה עדיין בין זוגות המבקשים להתגרש, כאשר האם מקבלת לידיה את הילדים למשמורת מלאה ואילו האב הוא אחראי למזונות הילדים שהם מתחת לגיל- 18
  משמורת משותפת- מדובר בתקדים בעקבות מעורבות האבות בשנים האחרונות בחיי ילדיהם כך שבעצם שהות הילדים מתחלקת בין שני ההורים בשעות וימים קבועים על פי הסכם
  במקרה ובו ילד נמצא במשמורת מלאה אצל אחד ההורים ומתייחס בצורה לא נאותה כלפי אחד מהם (מדובר בעיקרו של עניין בהתנהגות מזלזלת ופוגעת כלפי האב המשלם דמי מזונות) יכולים בשל כך להישלל או להצטמצם דמי המזונות של הילד סרבן המזונות
  הורים גרושים המשתכרים אותו גובה שכר או אף אם האישה משתכרת מעט יותר מהבעל, ניתן להגיש בקשה לביטול דמי מזונות או לפחות למצמצם אותם
  ישנים מצבים משתנים שעל פי קריטריונים מסוימים ניתן להגיש בקשה למתן ביטול דמי מזונות. דוגמה נוספת לכך היא כאשר אחד מבני הזוג מתחתן ונוצר שינוי בשני הכיוונים בין אם האישה התחתנה בשנית או האב שהתחתן בשנית וכעת צריך לפרנס ילדים נוספים מלבד ילדיו

  דמי מזונות לילד

  מזונות הילדים

  מזונות היא הדרך לדאוג למחייתם של הילדים. החוק לתיקון דיני משפחה קובע כי על שני ההורים לדאוג למחיית ילדיהם ללא קשר למקום מגוריהם של הילדים, מחויב כל הורה לדאוג למחיית ילדיו. ישנם סוגיות המתעוררות לעיתים בשל עניין מזונות. עורך דין מזונות ילדים הלו הוא עורך דין לענייני גירושין המתמצא בכל החוקים והתקנות החדשות בעניין מזונות ילדים. למידע ופרטים נוספים, פנו כבר כעת והסתייעו במשרד עורכי הדין וינסנט ושות' המתמחים בדיני משפחה וגירושין. יתנו לכם מידע וייעוץ ראשוני ללא התחייבות.

  פרסום לעורכי דין פרסום לעורכי דין
  דילוג לתוכן