לפגישת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות,
אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר

  מסוגלות הורית

  בתהליך גירושין בו ניטש ויכוח בין הצדדים באשר למי מהם יזכה לקבל משמרות על ילדיהם המשותפים, עניין זה יוכרע במסגרת הליך הגירושין בבית המשפט.

  בית המשפט יקבע מי יהיה ההורה המשמורן תוך שימוש בכלים שונים שתפקידם לבחון את יכולתו של כל הורה לספק לילדים בית יציב, בטוח ושופע. אחד הכלים המרכזיים בהליך זה הינו מבחן המסוגלות ההורית.

  מבחן מסוגלות הורית הינו בעצם תהליך של בחינת כל אחד מההורים באמצעות סוללה של אנשי מקצוע ובהם פקידות סעד, עובדים סוציאליים ו/או פסיכולוגים. כיצד "מתכוננים" למבחני מסוגלות הורית?

  מה חשוב לדעת ולמה כדאי להיוועץ בעורך דין לענייני משפחה לאורך כל ההליך? על כך במאמר שלפניכם.

  משרד עורכי דין שלו & וינגסט, מספק ייעוץ משפטי בנושא מסוגלות הורית, פגישת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, מענה מיידי בכל שאלה ועניין.

  נשמח לעמוד לשירותכם, אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר עוד היום בטלפון 054-4226117, או מלאו את טופס צור קשר באתר ונחזור אליכם בהקדם.

  מה בדיוק קורה במבחן המסוגלות ההורית?

  מבחן המסוגלות ההורית הינו "מבחן" מקיף שבודק את תנאי המחיה של הילדים אצל כל אחד מן ההורים.

  במהלך המבחן, נבדקים הן התשתית החומרית לגידול הילדים (באיזה בית גר ההורה והאם הוא מרווח ומתוחזק מספיק על מנת לשכן בו את הילדים, כיצד משתכר אותו ההורה ואילו תנאי מחיה יוכל לספק לילדיו וכדומה) והן התקשורת והתנאים הרגשיים – חברתיים שיסופקו לילדים אם יגורו עם ההורה (למשל – מהי מערכת התמיכה של ההורה וממי יוכל לבקש עזרה? כיצד מתנהלת התקשורת עם ההורה? האם מערכת היחסים עם אותו הורה חיובית, בונה ומטפחת? וכן הלאה).

  בנוסף, נבחנים ההורים כבני אדם ונבחנת רמת תפקודם, בגרותם, ואופן הטיפול היום יומי שלהם בילדים.

  בסופו של יום, מוגשים לבית המשפט שני מסמכים, בכל אחד מהם תסקיר מקיף על אפשרויותיו של אחד משני ההורים לגדל את הילדים.

  לעיתים, נשאלים הילדים אצל מי יעדיפו לגדול. הבחירה בהורה המשמורן תתבצע על פי הנתונים העולים משני התסקירים כאשר ההורה שנמצא מתאים יותר לגדל את הילדים בצורה בריאה ומאוזנת הוא זה שייבחר.

  לא תמיד הבחירה ברורה

  פעמים רבות, שאלת המסוגלות ההורית מוכרעת ממש "על קוצו של יוד", כאשר שני ההורים הם אנשים נורמטיביים, אשר אוהבים את ילדיהם ומנהלים איתם קשרים איכותיים המבוססים על אותה האהבה.

  במקרים אלה, כאשר ברור ששני ההורים יכולים לקבל לידיהם את המשמורת על הילדים, יקבל אותה זה שמסוגלותו ההורית נתפסת כמפותחת יותר.

  זה יכול להיות אפילו רק בגלל חיבור טוב יותר לאנשי המקצוע, בגלל שהבחינה נערכה בדיוק בשעה אופטימאלית מבחינת הורה אחד ופחות מבחינת הורה אחר, או בגלל שהורה אחד הוא פחות ביישן מהאחר.

  זו הסיבה שחשוב להיערך למבחני המסוגלות ההורית ולדעת כיצד להתנהל במסגרתם.

  כמה חשוב להיעזר בעורך דין כאשר מבחני מסוגלות הורית על הפרק?

  כאשר על הפרק מבחני מסוגלות הורית יכול עורך דין לענייני גירושין, שהוא מסור, מיודע ומנוסה, להדריך את ההורה אותו הוא מייצג ולהכין אותו לקראת הבאות.

  המבחנים השונים הנערכים במסגרת תהליך המסוגלות ההורית, הכוללים מבחני אישיות ובחינת דרכי התמודדות, הינם כולם מבחנים שניתן להיערך לקראתם ברמת המוכנות הנפשית.

  עורך דין לענייני משפחה יוכל להדריך את לקוחותיו העומדים בפני תהליך מסוגלות הורית ולסייע להם להציג את עצמם באופן אמין, הגון, מרשים ומתאים לסיטואציה ועל ידי כך להגדיל את סיכוייהם להרשים את הבוחנים בצורה אמיתית וללא מתח או לחצים הנובעים מחוסר ההיכרות של ההורה עם התהליך.

  במשרד עורכי דין וינגסט – שליו ושות' תמצאו עורכי דין לענייני משפחה מן המובילים בתחומם בארץ, בעלי מומחיות בדיני גירושין כולל כל הקשור במשמורת ילדים וליווי בני זוג (ביחד או לחוד) בתהליכים של מבחני מסוגלות הורית.

  אנחנו מזמינים אתכם להתקשר אלינו לשיחת ייעוץ ראשונית, ולהתרשם ממה שנוכל אנו לתרום לתהליך כך שתתאפשר לכם הצגה אמיתית ומיטבית של יכולותיכם ולהגדיל את סיכוייכם לקבל למשמורתכם את ילדיכם האהובים.

  משרד עורכי דין שלו & וינגסט, מספק ייעוץ משפטי בנושא מסוגלות הורית, פגישת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, מענה מיידי בכל שאלה ועניין.

  נשמח לעמוד לשירותכם, אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר עוד היום בטלפון 054-4226117, או מלאו את טופס צור קשר באתר ונחזור אליכם בהקדם.

  פרסום לעורכי דין פרסום לעורכי דין
  דילוג לתוכן