לפגישת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות,
אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר

  עורך דין מזונות

  תהליך הגירושין אינו תהליך קל, לא כל שכן כאשר מדובר על פירוק תא משפחתי שיש בו ילדים. במהלך ההתמודדות עם ההיבטים הרגשיים של הפרידה, יש צורך להתמודד גם עם ההיבטים היותר חומריים שלה, למשל, יש צורך למצוא איזון כלכלי חדש. אחת ההחלטות המשמעותיות בהתמודדות עם תהליך הגירושין הוא קביעת גובה המזונות שישולמו, בדרך כלל בידי הבעל לאישה. גובה מזונות הילדים, מזונות אישה במידת הצורך, ושאר תשלומים – כל אלה ייקבעו בעת הגירושין ויהיה קשה מאוד לבצע שינוי בקביעות אלה בהמשך. זה הזמן להיוועץ במשרד עורכי דין גירושים איכותי, אם עוד לא עשיתם כן.

  הפחתת מזונות

  מהם דמי מזונות?

  מזונות הינם התשלומים שהבעל מעביר (בדרך כלל) לאישה על מנת לאפשר לאישה ולילדים שמירה על רמת החיים לה הורגלו. גובה המזונות שישולמו נקבע (או מאושר) על ידי הערכאה המשפטית הרלוונטית (בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני) והוא מושפע ממשתנים רבים כמו גילאי הילדים, המשמורת שנקבעה, ועוד.

  דמי מזונות אישה

  על פי הדין העברי, על הבעל מוטלת החובה לכלכל את אשתו, ולכן האישה זכאית על פי דין לתבוע תשלום של דמי מזונות אישה. דמי מזונות האישה ישולמו על ידי הבעל בזמן שבני הזוג הם פרודים אבל עדיין לא גרושים, וייקבעו בסכום שיאפשר לאישה להמשיך להתקיים ברמת החיים אליה הורגלה בבית המשותף או בבית ההורים (הגבוה מבין השניים). מזונות אישה מהווים לא פעם זרז להגעה להסכמות מצד הבעל ולהשלמת תהליך הגירושין.

  דמי מזונות ילדים

  על פי הדין העברי, מחויב האב לספק את התמיכה הכלכלית הנדרשת עבור ילדיו בצרכים הכרחיים שלהם (מזון, ביגוד, חינוך, מדור, בריאות) ובצרכים מדין צדקה במחצית הסכום ביחד עם אימם (בילויים, מתנות, חוגים, טיולים, וכדומה). גובה דמי המזונות נקבע על ידי הערכאה המשפטית הרלוונטית, כאשר ברקע נשקלים בראש ובראשונה צרכי הילדים ורמת החיים לה הורגלו, ולאחר מכן מצדו של האב, יכולותיו הכלכליות ורמת ההכנסה שלו.

  דמי מזונות מינימאליים בישראל כיום עומדים על 1,250 ש"ח עבור ילד אחד, לזאת בדרך כלל מתווספים הוצאות מדור (תשלום על מקום המגורים – שכירות או משכנתא). סכום המזונות שנקבע הוא צמוד למדד.
  תשלום המזונות בדרך כלל פוחת עם הגיע הילד לגיל 18.

  קחו עורך דין מזונות איכותי שיעמוד לצידכם ברגעים קשים אלה

  הקביעה של דמי המזונות עבור הילדים והאישה במקרה הצורך, הינה החלטה משמעותית שהשלכותיה סבוכות ומשתנות לאורך שנות הגידול של הילדים. היוועצות במשרד עורכי דין גירושים מקצועי ומנוסה תסייע לכם להבין כיצד צפויים הצרכים והיכולות להשתנות לאורך השנים ולקבל את ההחלטה הטובה והמתאימה ביותר לכם – המתגרשים, ולילדים, אשר בשמם אתם פועלים.

  אנחנו מזמינים אתכם לשיחת ייעוץ ראשונית ללא תשלום, לקבלת פרטים ומידע ולקביעת פגישה עם עורכי דין מזונות שיסייעו לכם להשיג את ההחלטה המתאימה ביותר עבורכם.

  מה צריך לדעת לגבי משמורת משותפת?

  סוגיית תשלום דמי מזונות עבור ילדי בני הזוג הגרושים נידונה עוד כשבני הזוג בתהליך הגירושין. אומנם על פי...

  איך להבטיח את זכויותיכם בתיקי מזונות?

  אחד מתפקידיו של עורך דין העוסק בתחום הגירושין הוא לדאוג גם לרווחת הילדים. חשוב לדעת כי כאשר בני...

  משמורת משותפת מזונות

  בין חלוקת הרכוש לכל הליכי הגירושין, ישנו גם את צד הילדים בדבר משמורת משותפת מזונות. אלה הם שני...

  הפחתת מזונות

  בקשה להפחתת מזונות כאשר בני זוג מתגרשים, נותרים הילדים בדרך כלל עם האם. דמי מזונות ניתנת על פי חוק...

  האם ניתן לתבוע מזונות לפני הלידה?

  בדרך כלל, סוגיית מזונות ילדים עולה במהלך הליך גירושין של בני זוג אשר להם ילדים משותפים. במצב כזה, אין...

  חוק המזונות המעודכן

  ביולי 2017, קבע בית המשפט העליון כי במקרים של משמורת משותפת, בהם שני ההורים מרוויחים שכר זהה או...

  תשלום מזונות

  במדינת ישראל, כל נושא תשלום מזונות אישה ומזונות ילדים נחשב לתחום משפטי מורכב, וזאת בשל העובדה שנושא זה...

  ביטול מזונות לילד מורד

  "כבד את אביך ואת אימך" ההוא דיבר חשוב ואחד העקרונות לפיהם אנחנו משתדלים לחנך את ילדינו. עם זאת,...

  מזונות אישה

  במדינת ישראל מוטלת חובה על אב יהודי לזון את ילדיו הקטינים בין אם הוא נשוי לאמם ובים אם...

  מזונות ילדים

  בישראל, על פי הדין העברי, חייב אב בתשלום דמי מזונות לילדיו עד הגיעם לגיל 18. חובה זו לפרנס את...

  מידע נוסף בנושא

  דמי מזונות

  דיני משפחה הם תחום משפטי בתוך התחום המשפטי, והיא שונה בהתייחסותה משאר ענפי המשפט, משום התייחסותה על פי הדת אליה משתייך האדם. זאת מכוון שדיני משפחה עוסקים בענייני נישואין וגירושין בין השאר המתנהלים לפי דתו של האדם. אך עדיין זוגות הרוצים וזכאים לממש את זכותם בעת הגירושין יכולים לבצע זאת דרך עורך דין מזונות שהוא כמובן עוסק בכל הקשור לדיני גירושין בהם נכללים המזונות. תוכלו להסתייע בעזרתם של משרד עורכי הדין וינסנט ושות' אשר ישמחו לתת לכם ייעוץ ראשוני ללא התחייבות.

  מהם דמי מזונות?

  מזונות הן תשלומי המחיה עליהן מתחייב לשלם בדרך כלל האב שלרוב הילדים אינם נמצאים במשמרתו את כל הוצאות מחייתם של ילדיו מתחת לגיל – 18, אך נוצר תקדים בשנת- 2013 על ידי השופט יהורם שקד שקבע ,שאם הכנסותיה של האישה שווים להכנסת האב ואף עולים על הכנסותיו, אין הצדקה לתשלום מזונות האב. אך מהם המקרים בהם ניתנים או נשללים מזונות מבני המשפחה, הנה הם בכמה נקודות:
  בן סרבן- אמנם ילדים מתחת לגיל- 18 זכאים לקבל מזונות, אך כשמדובר בילד המזלזל ביחסו אל אביו בצורה יוצאת דופן כאשר כגון: מזלזל, תוקף או מסרב להיפגש עם אביו, יכולה להישלל ממנו הזכאות לדמי מזונות או להצטמצם
  מזונות מתייחסים לכך שילדים עד גיל- 18 יקבלו מזונות, אך כאן בארצנו בגיל – 18 הולכים הילדים לשרות בצבא או שרות לאומי ואינם יכולים באמת לפרנס את עצמם, על כן הוארכו דמי המזונות עד תום שרותם של הילדים
  כאשר הילדים נמצאים במשמורת משותפת וגובה הכנסת שני ההורים שווה , אין חובת המזונות חלה דווקא על האב
  מזונות האם, הם אינם מעיקר הדין, אם ניתן לומר כך מצד ההלכה היהודית, אך כאשר אב המשפחה נפטר או אין ביכולות לפרנס בדמי מזונות את ילדיו ישנה חובה מופחתת על האם וזאת רק אם נותר לה בעבורה

  עורך דין לענייני מזונות

  די מזונות הינה חובת האב המפרנס שבדרך כלל משתכר יותר מהאם בנוסף לזה שהילדים נמצאים לרוב אצל האם. אך ישנם מקרים יוצאי דופן ומשתנים מן האופן הרגיל, באשר לדמי המזונות המשולמים, והיא כאשר יש ילד שיחסו כלפי אביב פוגעני ומזלזל יכולים להישלל ממנו דמי המזונות או כאשר ישנה משמורת משותפת של שני בני הזוג, אז ישנו שינוי בעניין דמי המזונות וכיוצא באלה במקרים נוספים אחרים. לברור הסעיפים והמקרים בהם יש לנהוג לגבי דמי מזונות יש צורך לפנות אל עורך דין מזונות הבקיא בכל הלכי הגירושין והוא עורך דין גירושין. תוכלו להיעזר ולהסתייע במשרד עורכי הדין וינסנט ושות' המנוסים בליווי לקוחות רבים בתחום דיני משפחה וגירושין. צרו קשר כעת וקבעו פגישת ייעוץ ראשונית ללא התחייבות.

  עורך דין בענייני מזונות

  כאשר זוג מחליט להיפרד הוא מסתייע בעורך דין לגירושין, אשר אחד הדברים הנדונים בין כל שאר חלוקות הנכסים בין בני הזוג, היא גם תשלום מזונות, עורך דין בענייני מזונות ידע לסייע וללוות את המבקשים עצה בדבר מתן דמי מזונות כאשר מדובר בעיקרו של דבר לדאגת מחיית של ילדי בני הזוג הגרושים. ישנם מקרים בהם עורך דין בענייני מזונות יכול להגיש בקשה בשם העותר לביטול דמי המזונות או להפחית מדמי המזונות. אתם אם עומדים בפני סוגיה שכזו ואינכם יודעים כיצד לנהוג, הדרך הבטוחה היא לפנות אל עורך דין בענייני מזונות. ניתן לקבל יעוץ ראשוני ומידע נוסף במשרד עורכי הדין וינסנט ושות' המתמחים ומנוסים בתיקים רבים בדיני משפחה, גירושין ומזונות.

  דמי מזונות – למען הילדים

  כאשר מתייחסים למושג מזונות, הכוונה היא בעיקרה דאגה למחייתם של הילדים. סוגיות רבות מתעוררות כעת בעניין מזונות משום השינויים שחלו הן במעורבות שני ההורים בחיי ילדיהם ובהן ברמת הכלכלית בה בני הזוג הגרושים משתכרים. הנה כמה נקודות מעניינות בעניין זה:
  אפשר וניתן להפחית מדמי המזונות, בתנאים מסוימים בעת נוצר שינוי סיבתי מהותי באחד מחיי בני הזוג הגרושים
  משמורמת משותפת הינה משמורת המתחלקת בין שני בני הזוג לעניין שהות הילדים בשעות ובימים קבועים בהסכם המשמורת
  ישנם מקרים אשר בהם יינתנו או ישללו דמי מזונות מילדים. במקרה אם הילד סרבן מזונות והוא אינו מתנהג כראוי אל אביו המשלם מזונות על פי הסדרי הראיה יכולים להישלל ממנו או לצמצם את דמי המזונות, מאידך גיסא ילד שעבר את גיל – 18 אך אין באפשרותו להשתכר למחייתו, ובדרך כלל בגילאים אלה ני ה- 18 מתגייסים לצבא, ואז מתארך מתן דמי המזונות לילדים עד לאחר סיום שרותם הצבאי או הלאומי
  מקרים בהם האם משתכרת באופן זהה לאב ואף יותר ממנו, ניתן להגיש בקשה לביטול דמי מזונות או לכל הפחות להפחיתם
  גירושין נכונים
  להתגרש זה כואב ולא תמיד פשוט , במיוחד כאשר מדובר בנפשות הילדים הרכים שלא ביקשו זאת לעצמם, אך החוק בהחלט דואג לרווחת הילדים בכל המישורים הן נפשית והן פיסית. אם ברצונכם לדעת איך לפעול נכון בעניינכם הדרך הבטוחה והיעילה לעשות זאת היא בעזרתו של עורך דין לענייני מזונות וגירושין. ניתן לפנות אל משרד עורכי הדין וינסנט ושות' לצורך מתן מענה ויעוץ ראשוני ללא התחייבות. פנו כבר עכשיו ותהיו בראש שקט.

  סיכום דבר

  סוגיית מזונות ילדים היא הדבר המרכזי עליו דנים בעת הליך הגירושין, משום שבית המשפט רואה את הדאגה לרווחת הילדים כראשונה במעלה. על כן מעוגן עניין דמי מזונות בחוק משנת- 1959 שחייב ברוב המוחלט של המקרים את האב לעניין זה. כעת המגמה מתחילה להשתנות וכיום ישנן נשים המשתכרות יותר מהגרושים שלהם, על כן יכול במקרים מסוימים לפסוק בית המשפט חיוב דמי מזונות גם על האם. זאת כמובן בהתאם לגיל הילד והסדר השהות של הילדים. משרד עורכי הדין וינגסט ושות' מציעה לכם שירות משפטי מקצועי ומסור . גישור באמצעות עורך דין מזונות ילדים, יקל במיוחד על תהליך הגירושין, כשהוא מתבצע על הצד הטוב ביותר עבור כל הצדדים. מוזמנים להיכנס אל אתר משרד עורכי הדין וליצור קשר עם צוות המשרד.

  • החוק מדבר על חיוב תשלום דמי מזונות לכל ילד מידי חודש הנאמד על סך של -1350 שקלים. אך למי הוא מתייחס ועד מתי? באופן כללי מבחין החוק בין ילדים שהינם עד גיל- 6 אז מחויב האב לשאת בכל הוצאות גידול ילדיו. החישוב של דמי המזונות המינימליים עבור כל ילד מתחת לגיל -6 נע על פי חישוב הוצאות למשפחה שהוא בין 1250 שקלים ועד לסכום של- 1600 שקלים. כל זאת יש להבין הוא על פי חישוב הנעשה בהתאם למדד .
  • לאחר מכן מבחין החוק בין ילדים שגילם הינו בין – 6 עד 15 ובין גיל- 15- 18 כאשר החשבון המתבצע הינו צרכי הילדים בגילאים השונים, הכנסות ההורים והסדרי משמורת בין ההורים
  • כיום מאחר ופערי המשכורות בין ההורים הולך ומשתנה לטובת האם, יכול בית המשפט לפסוק גם על האם את חובת תשלום דמי המזונות, זאת על פי הסדר חלוקת משמורת הילדים

  סיועו של עורך דין מזונות ילדים

  בכל הקשור אל מזונות ילדים, בית המשפט רואה עניין זה כראשון במעלה לדאוג להמשך רווחתם של הילדים בכל המישורים. עם זאת עדיין מבדיל החוק בתשלום דמי מזונות בין הגילאים השונים ועל כך נרחיב בחלק זה של המאמר. אם כן, נקודת הזמן הראשונה בה דנים בתוך הליך משפטי על מזונות ילדים יכולה להתבצע כבר על ידי עורך דין מזונות ילדים שהינו גם מגשר. בתהליך של גישור ניתן להגיע להסכם כתוב אותו מגבשים בני הזוג לעניין המשך גידול הילדים ונוגע לסוגיית משמורת ילדים וכן לעניין גובה תשלום דמי מזונות אותו מחויב לשלם אב המשפחה. אך מהם התנאים על החוק האזרחי במדינת ישראל לגבי מתן דמי מזונות ילדים, הינה לפניכם:

  עורך דין מזונות ילדים

  סוגיית תשלום דמי מזונות ילדים הינה סוגיה מרכזית חשובה בתהליך גירושין, ואשר בית המשפט רואה בכך משימה ראשונה במעלה לדאוג להמשך רווחתם של ילדי בני הזוג הגרושים בכל המישורים ההכרחיים. עניין סוגיית דמי מזונות מעוגנת אף בחוק לתיקון דמי מזונות (משפחה) 1959 בה מחויב על פי רוב האב לדאוג לתשלום דמי המזונות של ילדיו. תשלום דמי מזונות הינו מחויב עבור קטינים עד גיל- 18 אך עם זאת מבדיל החוק בגילאים השונים לתשלום דמי מזונות ילדים. במה דברים אמורים? על כך נרחיב יותר בהמשך מאמר זה. אם הנכם עומדים בפני תהליך של גירושין או אתם עומדים בפני סוגיה המשפטית הקשורה לדיני מזונות, משרד עורכי הדין וינגסט ושות' ישמח לסייע לכם בכל הכרוך בייצוג תיק גירושין ובפגישת ייעוץ משפטי ראשונה ללא עלות.

  פרסום לעורכי דין פרסום לעורכי דין
  דילוג לתוכן