לפגישת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות,
אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר

  עורך דין מזונות

  תהליך הגירושין אינו תהליך קל, לא כל שכן כאשר מדובר על פירוק תא משפחתי שיש בו ילדים. במהלך ההתמודדות עם ההיבטים הרגשיים של הפרידה, יש צורך להתמודד גם עם ההיבטים היותר חומריים שלה, למשל, יש צורך למצוא איזון כלכלי חדש. אחת ההחלטות המשמעותיות בהתמודדות עם תהליך הגירושין הוא קביעת גובה המזונות שישולמו, בדרך כלל בידי הבעל לאישה. גובה מזונות הילדים, מזונות אישה במידת הצורך, ושאר תשלומים – כל אלה ייקבעו בעת הגירושין ויהיה קשה מאוד לבצע שינוי בקביעות אלה בהמשך. זה הזמן להיוועץ במשרד עורכי דין גירושים איכותי, אם עוד לא עשיתם כן.

  הפחתת מזונות

  מהם דמי מזונות?

  מזונות הינם התשלומים שהבעל מעביר (בדרך כלל) לאישה על מנת לאפשר לאישה ולילדים שמירה על רמת החיים לה הורגלו. גובה המזונות שישולמו נקבע (או מאושר) על ידי הערכאה המשפטית הרלוונטית (בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני) והוא מושפע ממשתנים רבים כמו גילאי הילדים, המשמורת שנקבעה, ועוד.

  דמי מזונות אישה

  על פי הדין העברי, על הבעל מוטלת החובה לכלכל את אשתו, ולכן האישה זכאית על פי דין לתבוע תשלום של דמי מזונות אישה. דמי מזונות האישה ישולמו על ידי הבעל בזמן שבני הזוג הם פרודים אבל עדיין לא גרושים, וייקבעו בסכום שיאפשר לאישה להמשיך להתקיים ברמת החיים אליה הורגלה בבית המשותף או בבית ההורים (הגבוה מבין השניים). מזונות אישה מהווים לא פעם זרז להגעה להסכמות מצד הבעל ולהשלמת תהליך הגירושין.

  דמי מזונות ילדים

  על פי הדין העברי, מחויב האב לספק את התמיכה הכלכלית הנדרשת עבור ילדיו בצרכים הכרחיים שלהם (מזון, ביגוד, חינוך, מדור, בריאות) ובצרכים מדין צדקה במחצית הסכום ביחד עם אימם (בילויים, מתנות, חוגים, טיולים, וכדומה). גובה דמי המזונות נקבע על ידי הערכאה המשפטית הרלוונטית, כאשר ברקע נשקלים בראש ובראשונה צרכי הילדים ורמת החיים לה הורגלו, ולאחר מכן מצדו של האב, יכולותיו הכלכליות ורמת ההכנסה שלו.

  דמי מזונות מינימאליים בישראל כיום עומדים על 1,250 ש"ח עבור ילד אחד, לזאת בדרך כלל מתווספים הוצאות מדור (תשלום על מקום המגורים – שכירות או משכנתא). סכום המזונות שנקבע הוא צמוד למדד.
  תשלום המזונות בדרך כלל פוחת עם הגיע הילד לגיל 18.

  קחו עורך דין מזונות איכותי שיעמוד לצידכם ברגעים קשים אלה

  הקביעה של דמי המזונות עבור הילדים והאישה במקרה הצורך, הינה החלטה משמעותית שהשלכותיה סבוכות ומשתנות לאורך שנות הגידול של הילדים. היוועצות במשרד עורכי דין גירושים מקצועי ומנוסה תסייע לכם להבין כיצד צפויים הצרכים והיכולות להשתנות לאורך השנים ולקבל את ההחלטה הטובה והמתאימה ביותר לכם – המתגרשים, ולילדים, אשר בשמם אתם פועלים.

  אנחנו מזמינים אתכם לשיחת ייעוץ ראשונית ללא תשלום, לקבלת פרטים ומידע ולקביעת פגישה עם עורכי דין מזונות שיסייעו לכם להשיג את ההחלטה המתאימה ביותר עבורכם.

  משמורת משותפת מזונות

  בין חלוקת הרכוש לכל הליכי הגירושין, ישנו גם את צד הילדים בדבר משמורת משותפת מזונות. אלה הם שני...

  הפחתת מזונות

  בקשה להפחתת מזונות כאשר בני זוג מתגרשים, נותרים הילדים בדרך כלל עם האם. דמי מזונות ניתנת על פי חוק...

  האם ניתן לתבוע מזונות לפני הלידה?

  בדרך כלל, סוגיית מזונות ילדים עולה במהלך הליך גירושין של בני זוג אשר להם ילדים משותפים. במצב כזה, אין...

  חוק המזונות המעודכן

  ביולי 2017, קבע בית המשפט העליון כי במקרים של משמורת משותפת, בהם שני ההורים מרוויחים שכר זהה או...

  תשלום מזונות

  במדינת ישראל, כל נושא תשלום מזונות אישה ומזונות ילדים נחשב לתחום משפטי מורכב, וזאת בשל העובדה שנושא זה...

  ביטול מזונות לילד מורד

  "כבד את אביך ואת אימך" ההוא דיבר חשוב ואחד העקרונות לפיהם אנחנו משתדלים לחנך את ילדינו. עם זאת,...

  מזונות אישה

  במדינת ישראל מוטלת חובה על אב יהודי לזון את ילדיו הקטינים בין אם הוא נשוי לאמם ובים אם...

  מזונות ילדים

  בישראל, על פי הדין העברי, חייב אב בתשלום דמי מזונות לילדיו עד הגיעם לגיל 18. חובה זו לפרנס את...

  מידע נוסף בנושא

  דמי מזונות

  דיני משפחה הם תחום משפטי בתוך התחום המשפטי, והיא שונה בהתייחסותה משאר ענפי המשפט, משום התייחסותה על פי הדת אליה משתייך האדם. זאת מכוון שדיני משפחה עוסקים בענייני נישואין וגירושין בין השאר המתנהלים לפי דתו של האדם. אך עדיין זוגות הרוצים וזכאים לממש את זכותם בעת הגירושין יכולים לבצע זאת דרך עורך דין מזונות שהוא כמובן עוסק בכל הקשור לדיני גירושין בהם נכללים המזונות. תוכלו להסתייע בעזרתם של משרד עורכי הדין וינסנט ושות' אשר ישמחו לתת לכם ייעוץ ראשוני ללא התחייבות.

  מהם דמי מזונות?

  מזונות הן תשלומי המחיה עליהן מתחייב לשלם בדרך כלל האב שלרוב הילדים אינם נמצאים במשמרתו את כל הוצאות מחייתם של ילדיו מתחת לגיל – 18, אך נוצר תקדים בשנת- 2013 על ידי השופט יהורם שקד שקבע ,שאם הכנסותיה של האישה שווים להכנסת האב ואף עולים על הכנסותיו, אין הצדקה לתשלום מזונות האב. אך מהם המקרים בהם ניתנים או נשללים מזונות מבני המשפחה, הנה הם בכמה נקודות:
  בן סרבן- אמנם ילדים מתחת לגיל- 18 זכאים לקבל מזונות, אך כשמדובר בילד המזלזל ביחסו אל אביו בצורה יוצאת דופן כאשר כגון: מזלזל, תוקף או מסרב להיפגש עם אביו, יכולה להישלל ממנו הזכאות לדמי מזונות או להצטמצם
  מזונות מתייחסים לכך שילדים עד גיל- 18 יקבלו מזונות, אך כאן בארצנו בגיל – 18 הולכים הילדים לשרות בצבא או שרות לאומי ואינם יכולים באמת לפרנס את עצמם, על כן הוארכו דמי המזונות עד תום שרותם של הילדים
  כאשר הילדים נמצאים במשמורת משותפת וגובה הכנסת שני ההורים שווה , אין חובת המזונות חלה דווקא על האב
  מזונות האם, הם אינם מעיקר הדין, אם ניתן לומר כך מצד ההלכה היהודית, אך כאשר אב המשפחה נפטר או אין ביכולות לפרנס בדמי מזונות את ילדיו ישנה חובה מופחתת על האם וזאת רק אם נותר לה בעבורה

  עורך דין לענייני מזונות

  די מזונות הינה חובת האב המפרנס שבדרך כלל משתכר יותר מהאם בנוסף לזה שהילדים נמצאים לרוב אצל האם. אך ישנם מקרים יוצאי דופן ומשתנים מן האופן הרגיל, באשר לדמי המזונות המשולמים, והיא כאשר יש ילד שיחסו כלפי אביב פוגעני ומזלזל יכולים להישלל ממנו דמי המזונות או כאשר ישנה משמורת משותפת של שני בני הזוג, אז ישנו שינוי בעניין דמי המזונות וכיוצא באלה במקרים נוספים אחרים. לברור הסעיפים והמקרים בהם יש לנהוג לגבי דמי מזונות יש צורך לפנות אל עורך דין מזונות הבקיא בכל הלכי הגירושין והוא עורך דין גירושין. תוכלו להיעזר ולהסתייע במשרד עורכי הדין וינסנט ושות' המנוסים בליווי לקוחות רבים בתחום דיני משפחה וגירושין. צרו קשר כעת וקבעו פגישת ייעוץ ראשונית ללא התחייבות.

  עורך דין בענייני מזונות

  כאשר זוג מחליט להיפרד הוא מסתייע בעורך דין לגירושין, אשר אחד הדברים הנדונים בין כל שאר חלוקות הנכסים בין בני הזוג, היא גם תשלום מזונות, עורך דין בענייני מזונות ידע לסייע וללוות את המבקשים עצה בדבר מתן דמי מזונות כאשר מדובר בעיקרו של דבר לדאגת מחיית של ילדי בני הזוג הגרושים. ישנם מקרים בהם עורך דין בענייני מזונות יכול להגיש בקשה בשם העותר לביטול דמי המזונות או להפחית מדמי המזונות. אתם אם עומדים בפני סוגיה שכזו ואינכם יודעים כיצד לנהוג, הדרך הבטוחה היא לפנות אל עורך דין בענייני מזונות. ניתן לקבל יעוץ ראשוני ומידע נוסף במשרד עורכי הדין וינסנט ושות' המתמחים ומנוסים בתיקים רבים בדיני משפחה, גירושין ומזונות.

  דמי מזונות – למען הילדים

  כאשר מתייחסים למושג מזונות, הכוונה היא בעיקרה דאגה למחייתם של הילדים. סוגיות רבות מתעוררות כעת בעניין מזונות משום השינויים שחלו הן במעורבות שני ההורים בחיי ילדיהם ובהן ברמת הכלכלית בה בני הזוג הגרושים משתכרים. הנה כמה נקודות מעניינות בעניין זה:
  אפשר וניתן להפחית מדמי המזונות, בתנאים מסוימים בעת נוצר שינוי סיבתי מהותי באחד מחיי בני הזוג הגרושים
  משמורמת משותפת הינה משמורת המתחלקת בין שני בני הזוג לעניין שהות הילדים בשעות ובימים קבועים בהסכם המשמורת
  ישנם מקרים אשר בהם יינתנו או ישללו דמי מזונות מילדים. במקרה אם הילד סרבן מזונות והוא אינו מתנהג כראוי אל אביו המשלם מזונות על פי הסדרי הראיה יכולים להישלל ממנו או לצמצם את דמי המזונות, מאידך גיסא ילד שעבר את גיל – 18 אך אין באפשרותו להשתכר למחייתו, ובדרך כלל בגילאים אלה ני ה- 18 מתגייסים לצבא, ואז מתארך מתן דמי המזונות לילדים עד לאחר סיום שרותם הצבאי או הלאומי
  מקרים בהם האם משתכרת באופן זהה לאב ואף יותר ממנו, ניתן להגיש בקשה לביטול דמי מזונות או לכל הפחות להפחיתם
  גירושין נכונים
  להתגרש זה כואב ולא תמיד פשוט , במיוחד כאשר מדובר בנפשות הילדים הרכים שלא ביקשו זאת לעצמם, אך החוק בהחלט דואג לרווחת הילדים בכל המישורים הן נפשית והן פיסית. אם ברצונכם לדעת איך לפעול נכון בעניינכם הדרך הבטוחה והיעילה לעשות זאת היא בעזרתו של עורך דין לענייני מזונות וגירושין. ניתן לפנות אל משרד עורכי הדין וינסנט ושות' לצורך מתן מענה ויעוץ ראשוני ללא התחייבות. פנו כבר עכשיו ותהיו בראש שקט.

  פרסום לעורכי דין פרסום לעורכי דין