לפגישת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות,
אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר

  עריכת צוואה

  חוק הירושה מגדיר שתי דרכים אפשריות לחלוקת עיזבון של אדם ההולך לעולמו, דרך אחת היא הורשה לפי צוואה הכוללת הנחיות שמותיר אחריו המנוח בנוגע לאופן בו הוא מעוניין שיחולק הרכוש והממון שהוא מותיר אחריו.

  אם אין בנמצא צוואה שכזו, או שנשלל תוקפה של צוואה ואין אחת קודמת לה, מחולק העיזבון לפי הוראות חוק הירושה הקובע חלוקה לפי עיקרון של מעגלי קרבה (בין בני משפחתו של המנוח כאשר בן/בת זוג בראש, אחריהם צאצאים ורק אם אין כאלה מחולק העיזבון בין הורים, אחים ואחיות).

  במקרים בהם אין צוואה תקפה ואין מי שזכאי לרשת על פי דין, המדינה היא היורשת (העיזבון כולו עובר לרשות המדינה).

  מי שמבקשים להבטיח כי עיזבונם יחולק באופן מסוים, טוב יעשו אם יפנו אל עורך דין המתמחה בדיני ירושה אשר ידע לערוך צוואה שלא ניתן יהיה לתקוף ולבטל.

  משרד עורכי דין שלו & וינגסט, מספק שירותי עריכת צוואה, פגישת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, מענה מיידי בכל שאלה ועניין.

  נשמח לעמוד לשירותכם, אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר עוד היום בטלפון 054-4226117, או מלאו את טופס צור קשר באתר ונחזור אליכם בהקדם.

  ארבע דרכים לעריכת צוואה

  חוק הירושה מגדיר ארבע דרכים אפשריות לערכית צוואה ואלו הן: צוואה בכתב יד, צוואה בעדים, צוואה בפני רשות וצוואה בעלפה. לכל אחת מן הדרכים ישנן דרישות שעל הצוואה לעמוד בהן כדי שתחשב תקפה.
  האופן המומלץ לעריכת צוואה הוא צוואה בעדים כאשר על ההליך כולו מופקד עורך דין המתמחה בדיני ירושה.

  צוואה בעל פה (המכונה גם "צוואת שכיב מרע" יכול לערוך רק מי שמצוי על ערש דוויי ומעוניין למסור לשני עדים הנחיות הנוגעות לאופן חלוקת עיזבונו, העדים יידרשו מאוחר יותר להצהיר בפני רשם הירושות ולפרט את ההנחיות שמסר להם המנוח.

  מתי חשוב במיוחד לערוך צוואה

  מי שמעוניינים לשלוט על הדרך בה יחולק עיזבונם, צריכים מן הסתם לשקול עריכת צוואה מבעוד מועד. כאשר מסתבר שהאופן בו מעוניינים שהעיזבון יחולק עולה בקנה אחד עם ההוראות הנוגעות לירושה על פי דין (אותם מעגלי קרבה שהוזכרו לעיל), הרי שחשיבות עריכת הצוואה מתבטלת שכן גם בהיעדר צוואה יחולק העיזבון בדיוק באופן בו מעוניין המנוח.

  מי שמעוניין בחלוקה שונה מזו שתבוצע במקרה של הורשה על פי דין, חייב להקפיד לערוך צוואה ויש להקפיד לערוך אותה באופן שלא ניתן יהיה להביא לביטולה.

  מקרים אופייניים בהם חשוב לערוך צוואה הם כאשר מבקשים להוריש למי שאינו בן משפחה, כאשר מעוניינים בחלוקה בין בני המשפחה אולם כזו שתבוצע באופן שונה מזו שתבוצע במקרה של הורשה עלפי דין, כאשר מעוניינים שרכוש כזה או אחר יגיע לידיו של יורש מסוים, כאשר מעוניינים להתנות תנאים שרק בהתקיימם יהיה יורש כזה או אחר זכאי לקבל חלקו בעיזבון ועוד.

  מומלץ מאוד לפנות אל עורך דין המתמחה בתחום דיני ירושה כדי לקבל סיוע בעריכת צוואה. יש לוודא שעורך הדין מנוסה בכתיבת צוואות כך שלא יוותר ספק באשר ליכולתו להפיק עבורכם צוואה שאיש לא יוכל לתקוף כך שקיום ההנחיות הכלולות בה מובטח.

  משרד עורכי דין שלו & וינגסט, מספק שירותי עריכת צוואה, פגישת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, מענה מיידי בכל שאלה ועניין.

  נשמח לעמוד לשירותכם, אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר עוד היום בטלפון 054-4226117, או מלאו את טופס צור קשר באתר ונחזור אליכם בהקדם.

  פרסום לעורכי דין פרסום לעורכי דין
  דילוג לתוכן