לפגישת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות,
אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר

  חוק האימוץ – עדכון יולי 2017

  ביולי 2017, הודיעה מדינת ישראל בטיעון שנוסח על ידי משרד הרווחה ומשרד המשפטים, על התנגדות לאימוץ ילדים על ידי שני בני זוג מאותו המין.

  לצד הרחבת ההיתרים לאימוץ על ידי ידועים בציבור המקיימים זוגיות יציבה בשלוש השנים האחרונות – התקבלה העמדה שהוצגה כי ילדים אשר יאומצו על ידי שני בני זוג מאותו המין, כלומר, בני זוג מהקהילה הלהט"בית, יאומצו לסביבה חריגה (כלשון ההודעה) ויישאו עליהם נטל כבד יותר מזה של משפחה "נורמטיבית".

  משרד עורכי דין שלו & וינגסט, מספק שירותי ייעוץ ועזרה בתהליך אימוץ, פגישת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, מענה מיידי בכל שאלה ועניין.

  נשמח לעמוד לשירותכם, אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר עוד היום בטלפון 054-4226117, או מלאו את טופס צור קשר באתר ונחזור אליכם בהקדם.

  עשרות אלפי אנשים – ביניהם כאלה מהקהילה הלהט"בית וכאלה שאינם מהקהילה, יצאו לרחובות על מנת להביע את התנגדותם להחלטה זו – חלק מהשלטים שנשאו המתנגדים קראו כי החריג הוא "להט"בופוביה" – כלומר, הטענה כי בני זוג מאותו המין הם חריגים.

  אם אתם שני בני זוג מאותו המין ואתם שוקלים אימוץ ילד בחו"ל – חשוב שתיוועצו ללא דיחוי עם עורכי דין מומלצים לענייני משפחה, על מנת לוודא מה הן זכויותיכם, וכיצד תוכלו להגשים את חלומכם ולהפוך למשפחה עם ילדים.

  חוק אימוץ הלהט"ב – איפה זה עומד כעת?

  לאור ההתנגדות הגורפת לעמדה שהוצגה מטעם מדינת ישראל, ניתנה ארכה של חודשיים נוספים לדיון בנושא, כך שהניסוח שהוגש לבג"ץ על ידי המדינה יעבור עדכונים והתאמות, לדיון מחודש במהלך חודש ספטמבר.

  בינתיים, טען שר הרווחה מר חיים כץ, כי לא הייתה כוונה לשלול מזוגות חד מיניים את הזכות להורות, וכי הניסוח שהוגש לבג"ץ אכן היה כושל.

  נזכיר גם, כי גוף גדול של מחקרים שנערכו בנושא גידול וחינוך ילדים בבתים של הורים חד מיניים הראה בוודאות כי אין הבדלים משמעותיים בהיבטים רבים ושונים של ההתפתחות שנבדקו בין ילדים שגדלו במשפחה "נורמטיבית" לבין ילדים שגדלו במשפחה חד מינית.

  עשרות אלפי מפגינים נגד הבקשה

  בינתיים, נשמעו קולות מרובים, בתוך קהילת הלהט"בים, באוכלוסייה כולה וגם בין חברי הכנסת, אשר קראו לשרים לאפשר שוויון זכויות לחריגים, וכינו את ההצעה שהוגשה  חשוכה", "מפלה", ובעיקר – "להט"בופובית".

  ח"כים בולטים שהתנגדו לנוסח ולהבעת ההתנגדות לאימוץ ילדים על ידי זוגות חד מיניים – זהבה גלאון, תמר זנדברג, אילן גילאון ומיכל רוזין ממר"ץ; מיקי רוזנטל, איציק שמולי ואחרים מן המחנה הציוני, ומרב מיכאלי ממפלגת העבודה.

  מעוניינים לאמץ? פנו לעורך דין לענייני משחה שילווה אתכם

  אם אתם זוג חד מיני אשר מעוניין להתחיל בתהליך של אימוץ ילד או תינוק בחו"ל, חשוב שתדעו כי היוועצות בעורך דין מקצועי לענייני משפחה הוא בבחינת חובה, על מנת לבחון את מצבכם מבחינה משפטית, את הזכויות העומדות לכם ואת האפשרויות שלכם בשלבים אלה לאימוץ.

  רק עורך דין מנוסה לענייני משפחה, הבקיא בנושא אימוץ של זוגות חד מיניים בחו"ל, יוכל לפרוס בפניכם בצורה ברורה את האפשרויות שלכם ולסייע לכם להתחיל תהליך מוצלח שסופו – בערסול התינוק שלכם, כאן בביתכם בארץ. בהצלחה.

  משרד עורכי דין שלו & וינגסט, מספק שירותי ייעוץ ועזרה בתהליך אימוץ, פגישת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, מענה מיידי בכל שאלה ועניין.

  נשמח לעמוד לשירותכם, אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר עוד היום בטלפון 054-4226117, או מלאו את טופס צור קשר באתר ונחזור אליכם בהקדם.

  פרסום לעורכי דין פרסום לעורכי דין
  דילוג לתוכן