לפגישת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות,
אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר

  ביטול מזונות לילד מורד

  "כבד את אביך ואת אימך" ההוא דיבר חשוב ואחד העקרונות לפיהם אנחנו משתדלים לחנך את ילדינו. עם זאת, בהליכי גירושין או לאורך החיים קורה שילד מסרב לשמור על קשר עם אב גרוש, שאינו המשמורן, ומנתק מגע.

  במקרים כאלה, עשוי בית המשפט לקבוע כי מדובר ב"ילד מורד" (או "בן מרדן") ולשחרר את האב מחובת תשלום המזונות עבורו. במקרים שבהם יש עילה להפסקת תשלום המזונות, חשוב להיוועץ בעורך דין גירושין מנוסה שיכול לסייע להביא את הקונפליקט לידי פתרון אופטימאלי במהרה.

  משרד עורכי דין שלו & וינגסט, מספק ייעוץ משפטי בנושא של ביטול מזונות לילד מורד, פגישת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, מענה מיידי בכל שאלה ועניין.

  נשמח לעמוד לשירותכם, אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר עוד היום בטלפון 054-4226117, או מלאו את טופס צור קשר באתר ונחזור אליכם בהקדם.

  מיהו ילד מורד?

  על פי הדין העברי, בן מורד הינו ילד (או ילדה) אשר אינם נוהגים, דרך קבע, עלפי מצוות כיבוד הורים, ומסרבים לפגוש את אביהם.

  ילדים מורדים אינם מעוניינים לשמור על קשר עם האב כשהוא אינו המשמורן אולם הוא מעוניין לקיים את הסדרי ראייה עם ילדיו כפי שהוא זכאי לעשות מכוח הסכם הגירושין.

  במקרים כאלה, נפגעת קשות שיגרת הביקורים אצל האב והקשר בין האב לילדיו נפגע עד כדי ניתוק מוחלט.

  ביטול מזונות לילד מורד

  במאי 2012, ניתן פסק דין תקדימי, שקבע כי אב אשר ביתו אינה מעוניינת לשמור איתו על קשר, פטור מתשלום מזונות עבורה.

  עם זאת, הפתרון שהציג בית המשפט היה הפקדת תשלום המזונות לטובת הילדה בחשבון חיסכון, עד שהילדה ואמא ישנו את גישתן.

  לעיתים, מניעת תשלום דמי המזונות משפיעה לטובה על הרצון לשמור על קשר ואיך שהוא, לאחר שתשלום המזונות פוסק, מוצא הילד דרך להיקשר עם אביו ולחדש את מערכת היחסים.

  עם זאת, חשוב לדעת שהערכת בית המשפט היא בדרך כלל כי הפסקת תשלום דמי המזונות דווקא יפגע ביכולת האב והילד לשוב למערכת יחסים תקינה ולכן אם בית המשפט מתרשם כי יש סיכוי להשבת מערכת היחסים בין האב לילדו על כנה, הנטייה תהיה לא לפגוע בתשלום המזונות עבור הילד.

  תפקידה של האם במקרים של ילד מורד

  ילד נחשב מורד רק אם הניתוק ביחסים נובע מבחירתו שלו, כלומר, רק הילד הוא האשם בניתוק הקשר. לכן, יבדוק בית המשפט שהסירוב לשמור על מערכת יחסים עם האב הוא בוגר, עקבי, ואינו מושפע מהתנהגות לא הולמת של האב (למשל אלימות) או האם (למשל הסתה).

  בעיקר בגילאים צעירים יותר, אנחנו רואים השפעה רבה של גישת האם אל האב, הפרידה והיחסים הנוכחיים, על יכולת הילדים להוקיר את אביהם ולנהל איתו קשר תקין ובריא, לטובתם (בעיקר). בית המשפט ואנשי המקצוע המעורבים במקרה בדרך כלל מתייחסים בחומרה להתנהגויות מסיתות מצד הורה אחד כלפי הורה השני.

  תפקידו של עורך דין משפחה במקרים של ילד מורד

  ראשית, חוכמה, עורך דין גירושין מנוסה ואיכותי יאמר לכם כי חשוב להסדיר את הקשר בין ההורה לילדיו בהקדם, לטובת כל המעורבים בדבר.

  לאחר שהניסיונות לחדש קשר בריא עולים בתוהו, עורך דין לענייני משפחה עשוי לסייע, הן בהגשת בקשה להפחתה או לביטול של תשלום דמי המזונות בערכאות המשפטיות, והן בהתמודדות עם תביעה להפחתה של תשלום דמי מזונות על רקע של ילד מרדן.

  מידע חשוב בנושא זכויות הילד בתהליך הגירושין:

  א. האם לקטין יש זכות דעה על המשמורת שנקבעת לגביו?

  ב. חוק מעודכן – הילד יכול לישון אצל האבא ללא הוכחת יכולת הורית.

  במשרד עורכי דין וינגסט – שליו ושות' תמצאו עורכי דין לענייני משפחה מן המובילים בתחומם, עם התמחויות בתיקי מזונות ובתיקים מורכבים ושונים. פנו אלינו להתייעצות ראשונית, ונשמח לסייע לכם ולייצג אתכם נאמנה בתהליך משפחתי לא פשוט של גירושין ובכל נושא הנובע מהם.

  משרד עורכי דין שלו & וינגסט, מספק ייעוץ משפטי בנושא של ביטול מזונות לילד מורד, פגישת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, מענה מיידי בכל שאלה ועניין.

  נשמח לעמוד לשירותכם, אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר עוד היום בטלפון 054-4226117, או מלאו את טופס צור קשר באתר ונחזור אליכם בהקדם.

  פרסום לעורכי דין פרסום לעורכי דין
  דילוג לתוכן