לפגישת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות,
אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר

  מהם המיתוסים בהליך גירושין?

  הליך גירושין הינו הליך מורכב לא רק רגשית – מדובר במרבית המקרים בפירוק של "עסק", בעל היבטים כלכליים, היבטים של משמורת אם יש ילדים משותפים, ואת כל אלה יש לנווט בדרך כלל בתוך אוקיינוס של רגשות כמו כעס, עצב, אכזבה, תסכול, קצרים בתקשורת ועוד.

  רק עורך דין גירושין איכותי, קשוב, מושכל ומקצועי, יכול לנווט את הליך הגירושין שלכם אל אי מבטחים תוך היכרות עמוקה עם התהליך וניפוץ המיתוסים שיש לכם בנוגע לתהליך. הנה כמה מן המיתוסים השגורים יותר, שאולי הגיע הזמן לנפץ.

  משרד עורכי דין שלו & וינגסט, מספק שירותי עורך דין גירושין, פגישת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, מענה מיידי בכל שאלה ועניין.

  נשמח לעמוד לשירותכם, אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר 

  הכתובה? סתם שטויות!

  אישה זכאית לתבוע מבעלה בהליך גירושין את דמי הכתובה שלה, אף כי העניין לא נהוג ובדרך כלל בית הדין הרבני הוא הגוף שעשוי לשקול פסיקת תשלום דמי הכתובה לאישה.

  אגב, מעבר למזונות הילדים – אישה שאינה עובדת והורגלה לתנאי מחיה מסויימים – עשויה לתבוע מבעלה גם מזונות אישה. גם אלה, יתקבלו בבית המשפט בהליך הגירושין, רק בהתקיים כל התנאים המתאימים – ועו"ד לגירושין אשר בקי ברזי החוק עשוי להמליץ בעניין.

  ילדים עד גיל שש יגורו בכל מקרה אצל אמא (ואבא ישלם מזונות)

  על פי החוק העברי, דין המזונות לשם הצרכים ההכרחיים של הילדים (כמו מזון, מגורים, חינוך, בריאות, ואחרים) חלה על האב בלבד, ו"צרכים מדין צדקה" (כלומר, צרכים שהם אינם הכרחיים, כמו חוגים, בילויים, מתנות, וכדומה) חלים על האם והאב שווה בשווה.

  לאחרונה, חלו שינויים מרחיקי לכת בתחום המשמורת והמזונות. לדוגמה, "חזקת הגיל הרך" אשר קבעה כי ילדים עד גיל שש מתקבלים למשמורת על ידי אימם באופן אוטומטי, כבר מזמן אינה אורים ותומים בעיני החוק ובמקרים מסויימים (אף כי הם אינם הרוב) האב מקבל משמורת על ילדים, גם כשגילם פחות משש שנים.

  בית המשפט לענייני משפחה ישמח לאשר משמורת משותפת, כלומר חלוקה שווה של המשמורת על הילדים, במידת האפשר והמקובל על ההורים. גם במקרה זה, אגב, האב ישלם מזונות עבור ילדיו – אולם בדרך כלל בסכום נמוך.

  עו"ד גירושין יסייע לבחון את האפשרויות העומדות בפניכם בעניין המשמורת והסדרי הראייה על הילדים, תוך שאנחנו זוכרים להתייחס לטובת הילדים בראש (ואז גם לטובתכם, ההורים…).

  נסייע לקבוע סכום מזונות שיתאים לצרכי המחיה של הילדים קודם כל, ולאחר מכן לאפשרויות הכלכליות העומדות בפני האב והאם.

  מרוץ הסמכויות קובע שלאישה הכי טוב אם תיק הגירושין ינוהל בבית המשפט לענייני משפחה – בעוד הגבר יעדיף את ניהול תיק הגירושין בבית הדין הרבני

  ראשית, נציין, כי היגד זה אינו נכון, וכי חשוב לשפוט כל מקרה לגופו. ביחד עם זאת, יש יתרון לקביעת מיקום הפתיחה של תיק הגירושין – על פי מאפייני המקרה. היוועצות בעו"ד לגירושין תאפשר הבנה עמוקה של היתרונות והחסרונות במקרה שלכם לכל אחד משני המוסדות המאפשרים אישור של הסכם הגירושין שלכם.

  הפנייה לעו"ד גירושין מקצועי, מנוסה וקשוב, תאפשר לכם את הידיעה שמבחינה משפטית, התיק שלכם מטופל באופן מושכל, כך שתוכלו להתפנות לנושאים החשובים כעת בחייכם, כמו התמודדות עם הרגשות העולים בתהליך הגירושין או תמיכה בילדים שאולי הקרקע נשמטה להם מתחת לרגליהם.

  אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו, לקבלת ייעוץ ראשוני ומידע נוסף, לקראת ניהול הליך גירושין שבו האינטרסים שלכם יישמרו היטב ותכלו להתחיל את הפרק הבא בחייכם – ברגל ימין.

  משרד עורכי דין שלו & וינגסט, מספק שירותי עורך דין גירושין, פגישת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, מענה מיידי בכל שאלה ועניין.

  נשמח לעמוד לשירותכם, אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר עוד היום בטלפון 054-4226117, או מלאו את טופס צור קשר באתר ונחזור אליכם בהקדם.

  פרסום לעורכי דין פרסום לעורכי דין
  דילוג לתוכן