לפגישת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות,
אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר

  סוגי גישור

  גישור הוא הליך לפתרון סכסוכים, שמהותו הגעה לפשרה או להסכמה בדרך של דיאלוג.

  תהליך הגישור כרוך בפנייה משותפת של שני צדדים שקיים ביניהם סכסוך, למגשר – בדרך כלל איש מקצוע בתחום גישור מסויים, והוא פועל על מנת לפשר, להציע אלטרנטיבות וליישב את הסכסוך בין הניצים בדרך של הסכמה.

  משרד עורכי דין שלו & וינגסט, מספק שירותי עורך דין גירושין, פגישת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, מענה מיידי בכל שאלה ועניין.

  נשמח לעמוד לשירותכם, אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר עוד היום בטלפון 054-4226117, או מלאו את טופס צור קשר באתר ונחזור אליכם בהקדם.

  כיום, גישור הינה דרך שכיחה ופופולארית ליישוב סכסוכים, לעיתים אף כחלופה להליכים משפטיים.

  סוגים שונים של גישור מאפשרים הליכים קצרים יותר (מפני שקונפליקטים נוטים להאריך את טווח הזמן להשגת פשרה), יעילים יותר – ואף זולים יותר (למשל, בהשוואה לאפשרות של שני עורכי דין, אחד לכל צד, שיעודדו כל צד להתבצר בעמדותיו ולהילחם על העקרונות שלו) לפתרון סכסוכים.

  לפניכם – סקירה על סוגי גישור והתחומים בהם תוכלו לפנות להליך של גישור כאפיק לפתרון סכסוכים.

  הליכים של גישור במשפחה

  המשפחה הינה הגרעין, השורש, הבית החם של כל אחד מאיתנו – אולם לא פעם, מתגלים בין בני משפחה סכסוכים כואבים, אשר מעיבים על מערכת היחסים המשפחתית, לעיתים למשך דורות.

  על מנת למנוע את הקונפליקטים ואת ההליכים המשפטיים הארוכים בבתי הדין לענייני משפחה, מוצעים כמה סוגי גישור על ידי אנשי מקצוע בתחום.

  חלקם בעלי השכלה טיפולית וחלקם בעלי השכלה וניסיון משפטי בנוסף לניסיון בתחומי הגישור והם מאפשרים דיון חיובי יותר, במטרה לפתור את הסכסוך ולהגיע להסכמות, מחוץ לכותלי בית המשפט.

  הנושאים השכיחים בגישור המשפחתי הם:

  1. גישור בתהליך של גירושין – אם אין הסכמה בנוגע לתנאי הגירושין וכתיבת הסכם הגירושין, ניתן להגיע להסכמה כזו בהליך משותף של גישור גירושין אצל עורך דין גירושין מוסמך שיסייע בתהליך משותף עם שני בני הזוג בכתיבת הסכם גירושין שיהיה קביל בבית המשפט.
  2. גישור בנושאי ירושה וצוואות – כאשר קיים סכסוך בין יורשים בנוגע לחלוקת רכוש, קיום צוואה וכדומה – ניתן לפנות לעורך דין צוואות המתמחה בגישור בתחום ירושות וצוואות אשר יסייע באיתור אלטרנטיבה שתהיה מקובלת לטובת כל הצדדים המעורבים.
  3. חשוב לדעת, שגם בכל נושא אחר בסכסוכים משפחתיים, אפשר ולעיתים אף מומלץ לפנות למגשר לענייני משפחה, בעל השכלה וניסיון שיאפשרו לאתר דרכים חדשות לצאת מן המשבר.

  סכסוכים עסקיים

  בתביעות עסקיות רבות, למשל בין שותפים או בין מעסיק לעובד, נמצא כי הפניית בעלי הריב להליך של גישור הינה לעיתים קרובות מהירה ויעילה ביחס לדיון בין כותלי בית המשפט.

  בכל מקרה של אי הסכמה בנושאים רבים בתחומי הקריירה, ייתכן שגישור עסקי יסייע בפתרון יעיל ומהיר של הקונפליקט, ויחסוך הוצאות וזמני המתנה ארוכים.

  סכסוכים צרכניים

  גם במקרה של סכסוך על רקע מערכת יחסים של ספק – לקוח, ייתכן יישוב סכסוכים בהליך של גישור שהוא מהיר ויעיל ביחס להליך שיתנהל בין כותלי בית המשפט.

  סוגים נוספים של גישור

  כיום, מגשרים יכולים לשלב את יכולות הגישור לצד השכלה ועיסוק נוספים שלהם, למשל עריכת דין בתחומים רלוונטיים או עיסוק במקצועות הטיפוליים.

  נוכל לראות הליכי גישור ביחסים בינלאומיים, בסכסוכים בין דיירים או שכנים, בסכסוכים פנים ארגוניים, ועוד.

  משרד עורכי דין שלו & וינגסט, מספק שירותי גישור, ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, מענה מיידי בכל שאלה ועניין.

  נשמח לעמוד לשירותכם, אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר עוד היום בטלפון 054-4226117, או מלאו את טופס צור קשר באתר ונחזור אליכם בהקדם.

  פרסום לעורכי דין פרסום לעורכי דין
  דילוג לתוכן