לפגישת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות,
אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר

  הסכם ממון

  מהו הסכם ממון?

  הסכם ממון כשמו כן הוא, הסכם בכתב שמטרתו להסדיר את כל העניינים הממוניים בין בני זוג טרם נישואיהם או במהלך חיי נישואיהם.

  הסכם ממון אשר ניכרת בין בני זוג טרם נישואיהם, בא להבטיח הסדר רכושי בין בני הזוג, תוך מטרה ברורה למנוע מחלוקות עתידיות אם יתעוררו כאלו, זאת עוד בטרם הפכו בני הזוג ליחידה משפחתית אחת.

  הסכם ממון תוך כדי חיי הנישואין, בא להבטיח את ההסדר הרכושי בין הצדדים בין אם קיימת הפרדה/שיתוף בנכס מסוים בין אם לאו.

  משרד עורכי דין שלו & וינגסט, מספק שירותי עריכת הסכם ממומן והסכם גירושין, פגישת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, מענה מיידי בכל שאלה ועניין.

  נשמח לעמוד לשירותכם, אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר עוד היום בטלפון 054-4226117, או מלאו את טופס צור קשר באתר ונחזור אליכם בהקדם.

  עורך דין הסכם ממון מיומן

  האם קיימת חובה לאשר את הסכם הממון?

  התשובה היא- כן. על מנת שיהיה להסכם זה תוקף חוקי, טעון ההסכם אישור בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני.

  אם נכרת ההסכם בטרם הנישואין או בעת עריכתם, ניתן לאמתו אצל רושם נישואין. הסכם אשר נכרת בטרם הנישואין ניתן לאימות אף אצל נוטריון. האימות כאמור, נותן אף הוא תוקף חוקי להסכם
  הממון.

  חוק איזון המשאבים

  חוק יחסי ממון התשל"ג 1974, אשר לפיו מאשרים את הסכם הממון. חשוב לדעת, שחוק זה חל על בני זוג שנישאו רק לאחר תחולת החוק ולא לפניו.

  על בני זוג שנישאו טרם תחולת החוק (ולא ביצעו הסכם ממון) חל הסדר הרכושי שונה והוא הסדר של שיתוף כללי בין הצדדים לכלל הרכוש שנצבר במהלך נישואי הצדדים אלא אם הוכח אחרת.

  בנובמבר 2008, תוקן החוק במטרה לפתור את העוול שהיה קבוע בו, אשר נוצר עקב מפגש האינטרסים בין דיני המשפחה המועלים על ידי עורך דין משפחה האזרחיים לדיני הגירושין הדתיים.

  בטרם התקבל התיקון, אפשר החוק את חלוקת הרכוש בין הצדדים רק לאחר מתן הגט בפועל בבית הדין הרבני. מצב זה אפשר סחטנות של צד אחד, אשר נאלץ לעיתים, להסכים לתנאים משפילים ומפלים, רק כדי שהצד השני יאות לתת לו גט, אשר יאפשר הגשת תביעה לחלוקת הרכוש המשותף.

  יתרה מזאת, במצב דברים זה, מהצד החלש כלכלית, לעיתים רבות, נעדרו האמצעים הכלכליים לניהול הליך משפטי יקר לחלוקת הרכוש והסכם ממון (או לכל הליך אחר (משמורת, מזונות ילדים וכד'), שכן רכושו היה בידי הצד השני.

  משהתקבל התיקון להסכם ממון, בתי המשפט האזרחיים רשאים לדון בחלוקת הרכוש המשפחתי לפני מתן הגט, תוך עמידה במס' תנאים שהעיקריים ביניהם הם:

  1. חלפה שנה מיום שנפתח הליך להתרת נישואין, הוגשה תביעה לפירוק שיתוף במקרקעין או תביעה לפסק דין הצהרתי בעניין זכויות הצדדים או הוגשה תביעה לפירוק שיתוף ברכוש הצדדים.

  2. קיים קרע בין בני הזוג או שהם חיים בנפרד אף אם תחת קורת גג אחת משך תקופה מצטברת של תשעה חודשים רצופים.

  3. ניתן כלפי בן הזוג של המבקש את פירוק השיתוף צו הגנה לפי החוק למניעת אלימות במשפחה או החוק למניעת הטרדה מאיימת.

  4. הוגש כתב אישום נגד בן הזוג של המבקש הכוללת אישום בעבירת אלימות שבוצעה במבקש או בילדו.

  בכל מקרה בין המשפט רשאי להפעיל שיקול דעתו ולקצר את המועדים הקבועים בחוק.

  בבחירת עורכי דין להסכם ממון אל תתפשרו על פחות מהטוב ביותר

  הסכם ממון מול הסכם גירושין

  הסכם ממון – מטרתו להסדיר את כלל העניינים הרכושים בין בני זוג אם טרם נישואיהם ובין בחיי הנישואין.

  הסכם גירושין הנכתב על ידי עורך דין גירושין לעומת זאת, מאגד בתוכו לא רק את ההסדר הרכושי שיחול בין הצדדים עם גירושיהם אלא, מסדיר נושאים נוספים וחשובים לא פחות, שיש לקבוע לגביהם כללים עם פירוק התא המשפחתי.

  כך למשל, מוסדרים דמי המזונות שעל האב לשאת בהם לילדיו, מוסדר נושא המשמורת והסדרי הביקורים והלינה, ועוד היבטים נוספים שעולים מעצם סיום קשר הנישואין בין בני הזוג שרובם קשורים בילדי בני הזוג, גידולם, חינוכם והצרכים השונים שלהם שעל ההורים לשאת בהם יחדיו חרף גירושיהם.

  משרד עורכי דין שלו & וינגסט, מספק שירותי עריכת הסכם ממומן והסכם גירושין, פגישת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, מענה מיידי בכל שאלה ועניין.

  נשמח לעמוד לשירותכם, אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר עוד היום בטלפון 054-4226117, או מלאו את טופס צור קשר באתר ונחזור אליכם בהקדם.

  עו"ד הסכם ממון

  הסכם ממון יכול להעניק שקט נפשי וכן את הביטחון הרב לזוגיות שמחה, מאושרת, כזו שלא מושתתת על אינטרסים של כסף ורכוש. עו"ד הסכם ממון מקצועי ידע לנהל נכון את ההליך בצורה עדינה, מקצועית וכזו המתחשבת בשני הצדדים ופועלת תחת הסכמתם והרצון שלהם לנסח את ההסכם. במשרד עו"ד וינגסט שלו ושות' ישמחו להעניק לכם שירות מקצועי בנושא עריכת הסכם ממון ובעלי ניסיון רב בנושא זה. לפרטים נוספים צרו קשר באתר או בטלפון ונשמח לעמוד לשירותכם.

  אז מהו הסכם ממון למעשה?

  הסכם ממון הוא הסכם אותו עורכים בני זוג כדי להסדיר פרטים שונים בנוגע לממון האישי שלהם. כלומר כל מה שקשור בחלוקת הרכוש שלהם, הפרטי והמשותף, הבעלות, הזכויות, חלוקת הנכסים במקרה של גירושין חס וחלילה או פקיעת הקשר בעקבות מות אחד מבני הזוג. ההסכם בדרך כלל נערך ונחתם כשבני הזוג בתקופה טובה, לפני או אחרי החתונה אך כשבני הזוג אוהבים, מעריכים וחושבים באופן חיובי על הקשר ביניהם.

  מדוע לערוך הסכם ממון דווקא שהיחסים טובים?

  אנשים רבים עשויים לחשוב כי הסכם ממון עשוי להציף נושאים שעשויים רק לגרום לקרע בין בני הזוג אולם הסכם ממון רק יכול לחזק את הקשר בין בני הזוג. אם הקשר מבוסס על אינטרסים כלכליים הרי שלפחות אחד מבני הזוג מנוצל וזה עשוי להתפוצץ בהמשך ולפגוע באותו אדם ולכן כשבני הזוג אוהבים ובזוגיות טובה זה הזמן הטוב ביותר לערוך את ההסכם. לאחר החתימה על ההסכם היחסים יהיו נקיים מאינטרסים כלכליים וחומריים אחרים ותוכלו ליהנות מזוגיות מאושרת ושמחה, נטולת אינטרסים, כזו שהמקום בה הוא רק לאהוב ולתמוך אחד בשנייה.

  החשיבות של עו"ד הסכם ממון מנוסה:

  הסכם ממון הוא נושא עדין מאוד ועריכה של ההסכם צריכה להיות באווירה טובה וחיובית וכמובן להיכנס בניסוח מקצועי ומסודר. כל ניסוח לא ברור או לא תקין עשוי להוביל בעתיד למחלוקות שונה במידה ויהיה צורך בפתיחת ההסכם. עו"ד הסכם ממומן מנוסה יהיה חשוב מאוד בהליך זה כדי שידע להתנהל עם בני הזוג, להוביל אותם בהליך ולערוך את ההסכם בצורה ברורה ומקצועית.

  עורך דין הסכם ממון תל אביב

  הסכם ממון הינו הסכם טרום נישואין, מתייחס במקרה בו בני הזוג מחליטים להתגרש. תושבי תל אביב, מחפשים עורך דין שיערוך לכם הסכם ממון? עורך דין הסכם ממון תל אביב הוא הכתובת. הסכם ממון טרום נישואין קובע מה יהיו התנאים בהם יחולקו רכושם של בני הזוג במקרה של פירוד וגירושין. את התנאים לכך עורכים אצל עורך דין בדרך כלל לענייני משפחה., זהו הסכם בעל תוקף משפטי הנערך לפני הנישואין בכדי להסדיר עניינים שעלולים להוות מחלוקת במקרה בו בני הזוג מחליטים לסיים את חיי הזוגיות שלהם. מחפשים עורך דין הסכם ממון תל אביב, אתם מוזמנים לימור קשר עם משרד עורכי הדין וינסנט ושות' לפרטים נוספים וליווי משפטי לקראת הצעד הבא בחיים.

  הנושאים בהם דן הסכם יחסי ממון

  הסכם ממון הינו כאמור מסמך משפטי לכל דבר ועניין, ועל כן יש לנסחו על פי השפה המשפטית, שמא יצטרכו לכך ביום מן הימים, אך גם במקרה של גירושין. ומשום שזהו מסמך משפטי ומנוסח ככזה אלה הם עיקרי הנושאים המובאים על ידי עורך דין :
  חלוקת רכוש נקבעת על פי חוק יחסי ממון בה כל אחד זכאי לקבל את רכושו שלו וכן מחצית מהרכוש המשותף. יחד עם זאת, סעיף המדבר על די מזונות קובע מי מבני הזוג ישלם דמי מזונות וגובה הסכום במקרה של גירושין או פטירה של אחד מבני הזוג. חשוב להדגיש כי כאן אין מדובר על מזונות לילדים, משום שאי אפשר להסכים על ילד שטרם נולד
  הסכם ממון מדבר על עניין בית המגורים בו חיו בני הזוג. מה קורה בסיטואציה ובה הבית היה שייך רק לאחד מבני הזוג עוד טרם הנישואין. האם יכול הצד השני לדרוש את חלקו בבית או שמא יש הגנה לבעל הבית. הסכם ממון פוטר עניין זה מבעוד מועד, בו נקבע כי הבעלות על הבית נשארת לבעליה כפי שהיה טרם הנישואין
  מה קורה לגבי סיטואציה בה אחד מבני הזוג הוא סרבן גט. יש בכך קושיה מפני כתיבת הסכם טרום נישואין בהם מסכימים בני הזוג כי מקרה שכזה מנוטרל תוך כדי הצהרת כוונת בכתיבת הסכם ממון, איינה קבילה על פי היהדות האורתודוקסית. מחוץ לגבולות המדינה לא ניתן לאכוף את החוק הגט הרבני, ועל כן יש מקום לבדוק פתרון לזה בהסכם ממון

  עורך דין הסכם ממון תל אביב – לפתור כל עניין טרם קרתה

  תושבי תל אביב, רוצים להיות בראש שקט ולהקדים תרופה לכל מחלוקת שעלולה להתעורר? עורך דין הסכם ממון תל אביב יכול לעזור לכם למנוע את המחלוקות שעלולות לצוץ בהמשך הדרך בחיי הזוגיות שלכם. תוכלו למצוא עורך שין הסכם ממון תל אביב במשרד עורכי הדין וינסנט ושות'. משרד עורכי הדין עוסקים בכל הקשור לענייני משפחה וגירושין, מתוך התיקים הרבים בהם ליוו קהל לקוחות בתיקים מסוג אלה, תוכלו גם אתם להיוועץ תחילה עם משרד עורכי הדין וינסנט ושות' ולהיות בטוחים בצעד הבא בחייכם.

  עורכי דין להסכם ממון

  הסכם ממון הוא מסמך משפטי שנועד להגן על שני הצדדים במקרה של פקיעת הזוגיות בין הצדדים וגם במהלך הזוגיות עצמה. ההסכם כולל הסדר ממון לגבי רכוש, כסף, עסקים ונכסים שיש לבני הזוג וכיצד אלה מתחלקים ביניהם במהלך הנישואין, במקרה של גירושין או מוות של מי מבני הזוג חס וחלילה. עורכי דין להסכם ממון יוכלו לערוך הסכם זה ולנהל את ההליך בין הצדדים.

  היתרונות של הסכם ממון:

  להסכם ממש יש מספר יתרונות. הוא מאפשר לכם לנהל זוגיות טובה ונקייה, נטולת אינטרסים חומריים, כזו המאפשרת לכם ליהנות אחד מהשנייה ולהשקיע בזוגיות ובתמיכה אחד בשנייה. בנוסף יש להתייחס אל הסכם ממון כמו אל פוליסת ביטוח לזוגיות. בדיוק כפי שאתם מבטחים את הבית למשכנתא או את הבריאות שלכם או אפילו את הרכב שלכם – הרי שהסכם ממון קיים כדי למנוע מצב של מחלוקות כספיות מאתגרות וקשות המובילות למלחמות ארוכות וכמובן גם יקרות מאוד.

  אז מה כולל הסכם ממון:

  משרד עורכי דין להסכם ממון ודיני משפחה וינגסט שלו ושות' מתמחים בתחום דיני המשפחה, דיני גירושין ועריכת הסכמי ממון. הסכמים אלה נהוג לערוך דווקא כשבני הזוג נמצאים ביחסים טובים ומוכנים להתחשב אחד בשנייה ולהגיע להסכמה בכל הנוגע לענייני הממון. בין הנושאים המדוברים:
  רכוש קיים – נכסים הקיימים אצל כל צד ערב הנישואין. כלומר כספים בבנק, חסכונות, דירות, רכבים, בית עסק, זכויות סוציאליות וכל רכוש שהוא בעל ערך כלכלי משמעותי.
  רכוש עתידי – כל הרכוש שבני הזוג יצברו במהלך חייהם המשותפים. דהיינו דירה הרשומה על בני הזוג, חשבון בנק משותף, דירה להשקיע, רכב משותף, תכולת הדירה ועוד.

  עורכי דין להסכם ממון שיודעים את העבודה

  ההסכם אמור לכלול מדיניות יחסי ממון משותפים הכוללים 2 חלקים: הסדר בהתנהלות השוטפת בין הצדדים במהלך תקופת הנישואין והסדר לגבי חלוקת הרכוש במקרה של פרידה/גירושין חס וחלילה.
  את ההסכם יש לערוך עם עורכי דין להסכם ממון המנוסים ומכירים היטב כיצד לערוך מסמכים מסוג זה, כיצד לנסח אותם בצורה מקצועית וכמובן כדי שיקבלו תוקף משפטי ולא ישאירו מקום לספקות או מחלוקות עתידיות. לפרטים נוספים והתייעצות או עריכת הסכם ממון צרו עמנו קשר באתר או בטלפון ונשמח לעמוד לשירותכם.

  פרסום לעורכי דין פרסום לעורכי דין
  דילוג לתוכן